Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 30 kwietnia 2019

List gratulacyjny dla Waldemara Dąbrowskiego

  |   Życzę Panu kolejnych wspaniałych sukcesów oraz wielu momentów wzruszeń wiernej publiczności – napisał Prezydent Życzę Panu kolejnych wspaniałych sukcesów oraz wielu momentów wzruszeń wiernej publiczności – napisał Prezydent

Warszawa, 30 kwietnia 2019 roku

 

 

Pan

Waldemar Dąbrowski

 

 

Szanowny Panie Dyrektorze!

 

Zobacz także: List gratulacyjny do Krzysztofa Warlikowskiego Z satysfakcją i radością przyjąłem wiadomość o przyznaniu Panu prestiżowej nagrody International Opera Awards w kategorii „Leadership in Opera”. To uhonorowanie Pańskich wybitnych osiągnięć w kierowaniu instytucją operową, a także docenienie wszechstronnej współpracy z międzynarodowym światem opery oraz konsekwentnych starań w budowaniu ambitnego repertuaru, dzięki któremu miłośnicy muzyki i tańca podziwiać mogą największych artystów polskich i zagranicznych.

 

Od lat należy Pan do najważniejszych postaci kształtujących obraz teatru operowego w Polsce. Jako wytrawny znawca i znakomity animator umiejętnie łączy Pan ambitną sztukę z popularyzacją dzieł operowych i edukacją, co wywołuje entuzjazm wśród melomanów, zarówno tych dorosłych, jak i nieco młodszych. Pana indywidualny dorobek stanowi jednocześnie sukces całego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, pozostając wielką wartością polskiej kultury. To właśnie za Pana kadencji na deskach Teatru zrealizowano szereg doniosłych inscenizacji prezentujących w nowatorski sposób dzieła osadzone głęboko w naszej tradycji. Stworzył Pan wspaniały zespół, podziwiany w kraju i na świecie.

 

Bardzo się cieszę, że otrzymał Pan tę ważną nagrodę w roku, któremu patronuje Stanisław Moniuszko – genialny polski kompozytor, uznawany za ojca naszej opery narodowej. Myślę, że w ten symboliczny sposób ugruntowana została silna pozycja opery jako ważnego rozdziału polskiej myśli muzycznej.

 

Raz jeszcze gratulując wyróżnienia, życzę Panu kolejnych wspaniałych sukcesów oraz wielu momentów wzruszeń wiernej publiczności.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda 

Poleć znajomemu