przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 7 maja 2019

List Prezydenta na XXII Konferencję „Gazterm” w Międzyzdrojach

Handel gazem staje się jednym z ważnych wyznaczników pozycji międzynarodowej naszego państwa i bałtyckiej części Europy. Z tym większą satysfakcją przyjmuję fakt, że tegoroczna edycja „Gaztermu” jest poświęcona integracji rynków gazu w regionie bałtyckim. 
Wtorek, 7 maja 2019

List na stulecie Państwowego Instytutu Geologicznego

Fakt, że już wtedy, w pierwszych miesiącach istnienia Polski, postanowiono „niezwłocznie” powołać Państwowy Instytut Geologiczny, jest świadectwem mądrości i dalekowzroczności naszych przodków – napisał Prezydent Andrzej Duda do uczestników obchodów. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

Depesza kondolencyjna do Prezydenta Federacji Rosyjskiej [PL/ENG]

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o ponad 40 osobach, które straciły życie w wyniku pożaru samolotu, podczas awaryjnego lądowania na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo - napisał Prezydent Andrzej Duda w depeszy do Prezydenta Władimira Putina. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

List na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Muzyka cerkiewna współtworzy dziedzictwo kulturowe Rzeczypospolitej, zajmuje także znaczące miejsce w europejskiej kulturze muzycznej – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym na koncert inaugurujący Festiwal w Hajnówce. 
Sobota, 4 maja 2019

List do uczestników uroczystości z okazji Dnia Strażaka 2019

Polska jest dumna ze swych strażaków, którzy nieustannie składają dowody najwyższego kunsztu – napisał Prezydent RP w liście do uczestników uroczystości z okazji Dnia Strażaka 2019. 
Środa, 1 maja 2019

Prezydent: Ideały „Solidarności” pozostają fundamentem niepodległej RP

Ideały „Solidarności” pozostają fundamentem niepodległej Rzeczypospolitej. Są one podstawą naszego myślenia o sile państwa, źródłach zrównoważonego rozwoju, o sprawiedliwości i spójności społecznej – napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 30 kwietnia 2019

List gratulacyjny dla Waldemara Dąbrowskiego

Z satysfakcją i radością przyjąłem wiadomość o przyznaniu Panu prestiżowej nagrody International Opera Awards. Gratulując wyróżnienia, życzę Panu kolejnych wspaniałych sukcesów oraz wielu momentów wzruszeń wiernej publiczności – napisał Andrzej Duda. 
Wtorek, 30 kwietnia 2019

List gratulacyjny do Krzysztofa Warlikowskiego

Serdecznie gratuluję Panu przyznania prestiżowej International Opera Awards za najlepszą produkcję roku – inscenizację opery Leoša Janáčka „Z domu umarłych”. To znakomite podsumowanie Pańskiej dotychczasowej drogi artystycznej – podkreślił Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 1234567  125
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.