przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 17 kwietnia 2019

List Prezydenta z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego

Chciałbym złożyć Wam, Drodzy Młodzi Radni, wielkie wyrazy uznania. Udowadniacie, że sprawy Waszych lokalnych społeczności nie są Wam obojętne, że podejmujecie odpowiedzialność za losy Waszych małych ojczyzn - podkreślił Andrzej Duda. 
Środa, 17 kwietnia 2019

Słowo Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. Profesora Jacka Namieśnika

Z żalem przyjąłem wiadomość o odejściu śp. Profesora Jacka Namieśnika. Zaledwie trzy dni temu śmierć przerwała niespodziewanie misję rektora Politechniki Gdańskiej – uczelni, z którą Zmarły związany był przez ponad pół wieku - napisał Andrzej Duda. 
Wtorek, 16 kwietnia 2019

Depesza w związku z pożarem Katedry Notre Dame de Paris [PL/ENG]

Zapewniam, że Polska jest gotowa wziąć udział w europejskim akcie solidarności w odbudowie zniszczonej świątyni, która jest diamentem naszej tożsamości - napisał Prezydent RP Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do Prezydenta Francji Emmanuela Macrona. 
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Życzenia dla Jerzego Kaliny z okazji 75. urodzin

Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za Pana dokonania twórcze, w których troska o uniwersalne zasady moralne splata się ściśle z refleksją i zadumą nad Polską - napisał Andrzej Duda do artysty, który otrzymał dziś Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. 
Sobota, 13 kwietnia 2019

„Pamięć o bohaterskich ofiarach trwa w sercach rodaków”

Możemy być pewni, że jak długo istnieć będzie wolna Polska, jak długo istnieć będzie nasz naród, prawda o zbrodni katyńskiej i pamięć o jej ofiarach będą przekazywane z pokolenia na pokolenie - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 12 kwietnia 2019

List Prezydenta do uczestników obchodów 100-lecia powstania Związku Inwalidów Wojennych RP

Niepodległa Rzeczpospolita powinna okazywać swoim kombatantom jak największą pomoc i wsparcie. Mogą być Państwo pewni, że zawsze będę sojusznikiem takich decyzji i działań - napisał Andrzej Duda. 
Sobota, 6 kwietnia 2019

Do uczestników uroczystego odsłonięcia pomnika śp. Ministra Pawła Wypycha w Dolinie 96 Dębów Smoleńskich

Ludzi, którzy wówczas zginęli, nikt ani nic nie zastąpi – napisał Prezydent RP po uczestników uroczystego odsłonięcia pomnika śp. Ministra Pawła Wypycha w Dolinie 96 Dębów Smoleńskich w Ossowie. 
Piątek, 5 kwietnia 2019

Słowo Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki

Z głębokim smutkiem i wielkim żalem żegnamy dziś śp. płk. Stanisława Dąbrowę-Kostkę, żarliwego patriotę, oddanego sprawom Ojczyzny i służbie bliźnim, człowieka niezwykłej odwagi, honoru i szlachetności, który do końca pozostał żołnierzem w służbie RP. 
1 POPRZEDNIA 1234567  125
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.