przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 3 września 2019

List do uczestników uroczystości z okazji 39. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego

Tak wtedy, jak i dzisiaj niepodległa Rzeczpospolita składa najwyższy hołd ich męstwu i patriotyzmowi – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości z okazji 39. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego. 
Poniedziałek, 2 września 2019

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji nowego roku szkolnego

Jeśli chcemy Polski silnej, nowoczesnej, innowacyjnej, sprawnie zorganizowanej, zasobnej – pamiętajmy, że nie osiągniemy tego bez dobrej edukacji – napisali Prezydent z Małżonką, życząc uczniom sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań. 
Poniedziałek, 2 września 2019

Uroczystości upamiętniające 80. rocznicę pierwszego transportu więźniów do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Stutthof

Składamy dzisiaj hołd pamięci ofiar obozu i wszystkich – tak wielu – pokoleń bohaterskich, patriotycznych, zawsze wiernych Polsce mieszkańców Pomorza. Żuławiaków i Kaszubów, gdynian i gdańszczan – napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 września 2019

List na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Malborku, Szymankowie i Tczewie

Z tej ciężko doświadczonej niemiecką okupacją ziemi kieruję przesłanie do wszystkich, którym droga jest Europa i świat zgody i pokoju. Kieruję przestrogę przed lekceważeniem rodzącego się i rosnącego w siłę zła – napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 września 2019

List do uczestników uroczystości z okazji 80. rocznicy bitwy pod Mokrą

Pamięć o bitwie pod Mokrą w sposób szczególny współtworzy narodową i lokalną tożsamość mieszkańców ziemi kłobuckiej – napisał Prezydent RP w liście do uczestników uroczystości z okazji 80. rocznicy bitwy pod Mokrą. 
Niedziela, 1 września 2019

List Prezydenta z okazji Jasnogórskich Dożynek

Dziękuję wszystkim polskim rolnikom za trud pracy na roli i za wierność wartościom, które od wieków budują naszą wspólnotę. Wszystkim rolniczym rodzinom życzę wszelkiej pomyślności – napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 września 2019

Prezydenckie przesłanie na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Westerplatte jest i zawsze będzie jednym z pierwszoplanowych miejsc pamięci i symboli najstraszniejszej wojny w dziejach ludzkości. To właśnie stąd powinno nieustannie płynąć przesłanie pamięci i przestrogi, pokoju i europejskiego pojednania. 
Niedziela, 1 września 2019

List na obchody 80. rocznicy szarży kawaleryjskiej 18. Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami

Choć wiemy, że opór 18. Pułku Ułanów Pomorskich nie zmienił biegu wydarzeń II wojny światowej, to dla nas, Polaków, szarża pod Krojantami pozostaje wielką lekcją patriotyzmu i gotowości do najwyższego poświęcenia w imię dobra Ojczyzny – napisał Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 1234567  141
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.