przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 31 sierpnia 2019

List Prezydenta na obchody 39. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku

W Gdańsku, symbolu Polskiego Sierpnia, składam w imieniu Rzeczypospolitej wyrazy najwyższego szacunku i wdzięczności wszystkim, których walka i wysiłek złożyły się na polską niepodległość – napisał Andrzej Duda. 
Sobota, 31 sierpnia 2019

List Prezydenta do uczestników Dożynek Archidiecezjalnych w Gryfinie

Kieruję wyrazy szacunku i wdzięczności do wszystkich rolników ziemi zachodniopomorskiej i dziękuję za ich całoroczny trud i jego owoce. Dziękuję Państwu za budowanie siły, pomyślności i dobrobytu całej naszej Ojczyzny. 
Piątek, 30 sierpnia 2019

List Prezydenta z okazji 39. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w Szczecinie

Pielęgnowanie pamięci o bohaterach tamtych czasów stanowi nie tylko wyraz należnego im szacunku i wdzięczności, ale przede wszystkim umożliwia nam dzisiaj budowanie dojrzałej wspólnoty, dumnej ze swoich dokonań i otwartej na wyzwania przyszłości. 
Czwartek, 29 sierpnia 2019

List do uczestników obchodów 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto

Wspominając tamte tragiczne wydarzenia, wiemy, że nie wolno nam nigdy zgodzić się na jakiekolwiek próby segregacji i poniżania, uwłaczania ludzkiej godności – napisał Prezydent RP w liście do uczestników obchodów 75. rocznicy likwidacji łódzkiego getta. 
Środa, 28 sierpnia 2019

List Prezydenta z okazji Święta Lotnictwa

Jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych pragnę wyrazić mój szacunek dla wszystkich ludzi związanych wspólną pasją, jaką jest lotnictwo. Państwa patriotyczna postawa, wysokie kwalifikacje zawodowe oraz ofiarność zasługują na szacunek. 
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

List na uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Krzysztofa Putrę

Jestem przekonany, że każdy, kto przeczyta słowa upamiętniające tego wybitnego polityka i działacza społecznego, dostrzeże wartość mądrej, odpowiedzialnej służby państwu i społeczeństwu, przysparzającej dobra Ojczyźnie i rodakom − napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 25 sierpnia 2019

List z okazji dożynek województwa podkarpackiego w Markowej

Dożynki to przypomnienie historycznych tradycji i wartości: etosu pracy i gospodarności, solidarności, braterstwa i tolerancji. Tych wartości, które od pokoleń przyświecały mieszkańcom Markowej – napisał Prezydent. 
Niedziela, 25 sierpnia 2019

List do uczestników XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej

Mija 15 lat od zainaugurowania tej niezwykłej, ważnej i ogromnie wartościowej imprezy. Festiwal trwale wpisał się w krajobraz i kalendarz kulturalny stolicy, znakomicie przyczyniając się do upowszechniania znajomości tradycji i sztuki żydowskiej. 
1 POPRZEDNIA 2345678  141
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.