przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 marca 2019

List do uczestników uroczystości sadzenia polskich dębów w Ogrodach Watykańskich

Niech te dęby, symbolizujące dumną polskość, majestatycznie szumią wśród najsławniejszych świadectw chrześcijańskiego dziedzictwa – napisał do uczestników uroczystości sadzenia polskich dębów w Ogrodach Watykańskich Prezydent RP. 
Czwartek, 28 marca 2019

Prezydent do uczestników Rejsu Niepodległości: Witajcie w domu, witajcie w Ojczyźnie!

Dziękuję za to, że rozsławiliście po całym świecie wieść o pięknie Polski i radości z jubileuszu - napisał Prezydent do uczestników zakończenia Rejsu Niepodległości. Po przeszło 10 miesiącach „Dar Młodzieży” zawija dzisiaj do macierzystego portu w Gdyni. 
Poniedziałek, 25 marca 2019

Przesłanie Prezydenta na 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Takie opery, jak „Halka” czy „Straszny dwór” od pokoleń kształtują naszą narodową wyobraźnię, przyczyniają się do formowania wrażliwości estetycznej, a także wzmacniania wspólnotowej tożsamości - napisał Prezydent z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława 
Niedziela, 24 marca 2019

Upamiętnienie Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodziny Lubkiewiczów, którzy ratowali Żydów w czasie okupacji niemieckiej

Niech upamiętnienie ich bohaterstwa będzie znakiem, że wspólna historia Polaków i Żydów, której bolesnym rozdziałem była niemiecka okupacja i Holocaust, wciąż jest dla nas przejmującą lekcją braterstwa i solidarności - podkreślił Andrzej Duda w liście. 
Niedziela, 24 marca 2019

List Prezydenta do uczestników uroczystości upamiętniających 75. rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów

Dzieło upamiętniania rodaków, którzy mimo bezwzględnego terroru nieśli pomoc żydowskim współobywatelom, uważam za jedno z najważniejszych wyzwań, jakie w ostatnim czasie stanęły przed naszym państwem i narodem - wybrzmiały słowa Andrzeja Dudy w Markowej. 
Niedziela, 24 marca 2019

Prezydent: Polacy ratujący Żydów są wzorem patriotyzmu i przykładem solidarności

Polacy ratujący Żydów w najpełniejszy sposób urzeczywistnili etos Rzeczypospolitej, oparty na solidarności ze współobywatelami - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza przez ministra Kolarskiego. 
Sobota, 23 marca 2019

Depesza kondolencyjna do Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga

Z wielkim żalem przyjąłem informację o śmierci ponad 60 osób, które straciły życie w wyniku wybuchu w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu i modlitwie z poszkodowanymi i ich rodzinami. 
Czwartek, 21 marca 2019

List Prezydenta do uczestników I Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych

Cieszę się, że powstało gremium, które zrzesza rektorów wszystkich publicznych uczelni zawodowych. Jest to z całą pewnością właściwa odpowiedź na wyzwania współczesności, które stawiają przed środowiskiem akademickim nowe cele - napisał Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 3456789  125
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.