Menu rozwijane

30 lipca 2022

 

                                                                                  Organizatorzy i Uczestnicy

                                                                                  Memoriału Pary Prezydenckiej

                                                                                  Lecha i Marii Kaczyńskich

                                                                                  w Kozerkach

 

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Słowa powitania kieruję do zgromadzonych w Kozerkach zawodniczek i ich trenerów, sędziów i działaczy sportowych oraz wszystkich fanów tenisa. Cieszę się, że ten ceniony turniej kategorii ITF W100 zyskuje międzynarodowy prestiż i coraz lepszą oprawę. W obecnej edycji zawody zostaną po raz pierwszy rozegrane na nowo oddanym Korcie Centralnym, który otrzymuje dzisiaj imię Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, składam wyrazy najwyższego uznania.

 

Chcę nade wszystko podziękować Państwu za poświęcenie zarówno rozpoczynającej się imprezy, jak również tego miejsca tak wspaniałym patronom. Pan Prezydent Profesor Lech Kaczyński wraz z Małżonką Panią Prezydentową Marią Kaczyńską z niezwykłą godnością sprawowali powinności państwowe, uosabiając majestat Rzeczypospolitej. A zarazem byli ludźmi na wskroś nowoczesnymi, doskonale znającymi świat współczesny i otwartymi na innych. Para Prezydencka dobrze rozumiała także znaczenie sportu dla promocji Polski w Europie i świecie. Dlatego jestem przekonany, że idea Polish Open pod patronatem głowy państwa byłaby Im z pewnością bliska.

 

Raz jeszcze gratulując dotychczasowych osiągnięć i dziękując za upamiętnienie Pary Prezydenckiej, życzę Państwu, aby publiczność, która wkrótce wypełni trybuny tego obiektu, stała się świadkiem pasjonujących zmagań, stojących na najwyższym sportowym poziomie.

 

Z wyrazami szacunku
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda