Menu rozwijane

23 listopada 2021

Organizatorzy i Uczestnicy
26. Wielkiej Gali Integracji
w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

Doroczna Wielka Gala Integracji jest niezwykłym świętem dumy, optymizmu i pozytywnej energii. Pod koniec listopada, niedługo przed przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, spotykają się przedstawiciele ponadpięciomilionowej polskiej społeczności osób z niepełnosprawnościami. Tego dnia mamy wyjątkową okazję, aby zademonstrować solidarność z naszymi krewnymi, znajomymi, rodakami i współobywatelami, których wyróżnia jedynie to, że realizując swoje plany i marzenia muszą pokonywać dodatkowe przeszkody. Niezmiernie się cieszę z możliwości wsparcia kolejnej edycji tej imprezy poprzez objęcie nad nią honorowego patronatu.

Z uwagi na późnojesienną porę i wciąż trudną sytuację epidemiczną, tegoroczna Gala już po raz drugi odbywa się częściowo w formule online. Życzę, aby w nadchodzących latach mogli Państwo spotykać się tak, jak poprzednio, czyli „na żywo”, we wspaniałej, serdecznej atmosferze, z której Wielka Gala Integracji zasłynęła przed rokiem 2020. Ufam, że jako wspólnota zaangażowana w budowę świata bez barier będą Państwo mieli możliwość spotkania się, dyskusji i wymiany doświadczeń w warunkach normalnych, bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Niech Wielka Gala Integracji oraz działania związanych z nią organizacji zyskują coraz większy oddźwięk społeczny – przyczyniając się do rozpowszechnienia wiedzy o wyzwaniach, szansach i dokonaniach, które są udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Środowiska, dla których Gala jest szczególnie ważnym wydarzeniem, mają liczne powody do zadowolenia. Przez lata wykonali Państwo ogromną pracę, aby zmienić stan prawny oraz stan świadomości społecznej w odniesieniu do potrzeb, problemów i aspiracji osób niepełnosprawnych. Na szczęście obecnie trudności związane z niepełnosprawnościami coraz rzadziej są przeszkodą na drodze do samorealizacji w różnych dziedzinach życia. Właściciele i pracownicy firm, ludzie nauki i mediów, społecznicy, artyści, sportowcy, w tym również paraolimpijczycy, odnoszą sukcesy, które przynoszą wielkie korzyści całemu społeczeństwu. Jak co roku osoby te będą obecne na Gali, aby przedstawić inspirujące historie swoich osiągnięć, a oprawę artystyczną zapewnią znakomici twórcy z niepełnosprawnościami, w tym utalentowane, odnoszące sukcesy młode wokalistki. Serdecznie im gratuluję – podobnie jak uhonorowanym Medalem Przyjaciel Integracji oraz pierwszej stypendystce
Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego, Pani Katarzynie Bartosiewicz.

Życzę, aby 26. Wielka Gala Integracji zapisała się w Państwa pamięci miłymi wspomnieniami. Najserdeczniej pozdrawiam zgromadzonych w warszawskim Nowym Teatrze oraz uczestniczących w tym wydarzeniu za pośrednictwem Internetu. Wszystkiego dobrego!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda