Menu rozwijane

27 lutego 2022

Uczestnicy i Organizatorzy
XV Światowych Zimowych
Igrzysk Polonijnych
w Wiśle

 

Szanowni Państwo!

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne to wspaniałe święto sportu, ale także wielkie święto całej Polonii. Cieszę się, że już po raz piętnasty polskie góry będą miejscem spotkania naszych rodaków mieszkających za granicą, którzy poprzez sportową rywalizację chcą podkreślić przywiązanie do swoich korzeni i podtrzymać związki z Ojczyzną. W czasie, gdy cały świat zmaga się ze skutkami pandemii COVID–19, ta wyjątkowa możliwość bycia razem i dzielenia się sportową pasją zyskuje szczególny wymiar. To również okazja, by dzielić się przywiązaniem do polskich korzeni i polskich tradycji.

Dziękuję wszystkim Państwu za to, że na co dzień w swoich krajach są Państwo ambasadorami polskości, że pokazują Państwo to, co najlepsze w polskiej kulturze, że są Państwo dumni ze swojej Ojczyzny. Mam nadzieję, że czas Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych będzie dla Państwa okazją do zawarcia nowych przyjaźni, nawiązania nowych kontaktów i pełnego radości obcowania z ojczystym językiem, kulturą, kuchnią, przyrodą i wszystkim tym, co oferują piękne okolice Wisły. Przede wszystkim jednak życzę Państwu wspaniałej sportowej rywalizacji i radości z jak najlepszych wyników.

Dziękuję Organizatorom Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych, którzy od lat przygotowują tę wspaniałą imprezę, łączącą Polaków i osoby polskiego pochodzenia z całego świata. Serdeczne pozdrowienia kieruję do osób towarzyszących i uczestników, którzy nie mają polskich korzeni, ale poprzez rodzinne i osobiste związki są częścią wielkiej polonijnej wspólnoty. Szczególnie ciepło pozdrawiam biorące udział w Igrzyskach dzieci i młodzież. Życzę Wam jak największych sportowych sukcesów i doskonałej zabawy. Wszystkim Państwu przekazuję życzenia udanych Igrzysk i wielu niezapomnianych wrażeń.

Z wyrazami szacunku i sympatii.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 
Andrzej Duda

__________________________________

List odczytał Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki.