Menu rozwijane

14 lipca 2022

Pani
Teresa Lipowska

 

Z okazji rocznicy urodzin prosimy Panią o przyjęcie najlepszych życzeń dobrego zdrowia, rodzinnego szczęścia wśród kochających bliskich, kolejnych pasjonujących wyzwań artystycznych oraz wciąż tej samej energii, twórczej pasji i zaangażowania, z jakimi uprawia Pani swój wymarzony zawód. Niech obchody dzisiejszego jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń.

Pragniemy też najserdeczniej pogratulować Pani znakomitych aktorskich dokonań, nagradzanych nie tylko wysokimi odznaczeniami i innymi prestiżowymi wyróżnieniami, ale przede wszystkim wielką popularnością i sympatią ze strony widzów. Na deskach stołecznych teatrów Ludowego, Nowego i Syreny, w Teatrze Telewizji, Teatrze Polskiego Radia oraz na srebrnym ekranie obdarzyła Pani życiem i aktorską charyzmą dziesiątki postaci z repertuaru klasycznego i współczesnego. W jednym z wywiadów z ujmującą skromnością i humorem powiedziała Pani: Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat (...) był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że (...) dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna. Istotnie, po 22 latach emisji serialu „M jak miłość” Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach.

Z uznaniem odnosimy się również do sukcesów, jakie odnosi Pani włączając się w cenne inicjatywy społeczne – w tym szczególnie te adresowane do najmłodszych, osób starszych oraz chorych. Uczestnicząc w licznych spotkaniach z widzami propaguje Pani wśród seniorów ideę aktywnego, zdrowego życia. Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz wsparcie udzielane Towarzystwu Przyjaciół Szkół, Towarzystwu Onkologicznemu i Fundacji „Alivia”, pomagającej młodym ludziom chorym na nowotwory, dowodzą Pani troski o kulturalną formację kolejnych pokoleń oraz zachęcają do otwartości na potrzeby tych, którzy najbardziej potrzebują pomocnej dłoni.

Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, wyrażamy nadzieję, że spełnienie odnajdowane w pracy artystycznej pozostanie dla Pani skuteczną receptą na długowieczność, radość i pogodę ducha na co dzień.

Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda