Menu rozwijane

23 czerwca 2018
Para Prezydencka
o670293403.jpg

Drodzy Ojcowie, 

Wszystkim Tatom z okazji dzisiejszego święta składamy najlepsze życzenia i gratulacje.

Rola Ojca w życiu dziecka jest niezwykle ważna - to nie tylko okazywanie miłości, ale również uczenie świata oraz przekazywanie wartości. To trudy i radości dnia codziennego, troska o zdrowie, edukację, zapewnienie jak najlepszych warunków oraz kształtowanie postaw życiowych.

Wychowanie wymaga wiele wysiłku, zaangażowania i poświęceń, ale jednocześnie daje radość z towarzyszenia dziecku w rozwoju, satysfakcję z jego osiągnięć i sukcesów. Czasem trzeba też być przy dziecku w chwilach trudnych, wspierać w porażkach, uczyć wybaczania.

Wszystkim Ojcom, zarówno tych małych, jak i dorosłych już dzieci, życzymy bliskich więzi opartych na miłości i szacunku oraz wielu sił w pokonywaniu codziennych trudności wspólnie z najbliższymi.

Ojcostwo to też niezwykła odpowiedzialność za kształtowanie młodego pokolenia Polaków. Dlatego w tym wyjątkowym roku wspominamy też Ojców naszej Niepodległości, którym zawdzięczamy przetrwanie polskiej tożsamości i powrót na mapę Europy po stu dwudziestu trzech latach niewoli.

Jeszcze raz życzymy ojcowskiego spełnienia, wzajemnej miłości i codziennego szczęścia.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Agata Kornhauser-Duda 

Andrzej Duda