Menu rozwijane

Wyrażam Państwu wielki szacunek i dziękuję za trudną i ogromnie potrzebną pracę, bez której nie mogłaby funkcjonować polska gospodarka i nie byłoby możliwe spokojne, bezpieczne życie Polaków – napisał Prezydent.
Za sprawą sztafety pokoleń Radio Maryja wciąż cieszy się licznym i wiernym audytorium. Należy do czołówki najczęściej słuchanych i najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych – podkreślił Prezydent RP.
Powinniśmy czynić wszystko, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły funkcjonować bez barier – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Barbórka to dzień dumy i radości, a także szczególnego zawierzenia opiece górniczej patronki – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Cieszę się, że KGHM jest wysoce konkurencyjną, dbającą o innowacyjny rozwój i świetnie rozpoznawalną na światowym rynku polską marką – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Jeżeli mamy odejść od węgla, musimy to zrobić w sposób mądry i przede wszystkim bezpieczny dla naszego społeczeństwa – powiedział Prezydent na obchodach Dnia Świętej Barbary.
Prezydenci we wspólnej deklaracji stwierdzili, że uznanie faktu odzyskania przez Ukrainę Niepodległości, dokonane przez Rzeczpospolitą Polską jako pierwszy kraj na świecie, oraz przez Republikę Litewską, stało się ważnym kamieniem milowym na drodze do pełnego zjednoczenia Europy.
Gratuluję bohaterom tegorocznego Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku, ludziom sportu, którzy mimo wielu trudności poradzili sobie z wyjątkowymi przeciwnościami losu – napisał Prezydent.
To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich – ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo – w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Spotkaliśmy się, żeby przeprowadzić dyskusję podsumowującą ponad rok funkcjonowania Funduszu Medycznego od czasu uchwalenia ustawy. Fundusz jest odpowiedzią na apel społeczeństwa – mówił Prezydent Andrzej Duda.
– Emisyjność polskiej gospodarki spada, a PKB rośnie – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas Szczytu Zrównoważonego Rozwoju „Planet Budapest”.
Instytut Matki i Dziecka poprzez swoją działalność wywarł trudny do przecenienia wpływ na rozwój wiedzy i praktyki medycznej w zakresie opieki nad kobietami, dziećmi i młodzieżą – napisał Prezydent. List odczytała Agata Kornhauser–Duda.
Zaszczepimy się z żoną także trzecią dawką. Chcemy normalnie funkcjonować, chcemy być bezpieczni – mówił Prezydent RP w Budapeszcie podczas wywiadu dla „Gościa Wiadomości” TVP
Jest bardzo wiele jednoznacznych sygnałów, wskazujących solidarność z nami i akceptację dla sposobu, w jaki radzimy sobie z kryzysem wygenerowanym przez białoruski reżim – mówił Andrzej Duda w TVP.
Prezydent Andrzej Duda: Myślimy o ważnych sprawach nie tylko w ramach Grupy Wyszehradzkiej, ale też szerzej – w ramach Unii Europejskiej, w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.