przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 7 maja 2019

List na obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Dziękuję za nieoceniony wkład we wszechstronny rozwój i pomyślność naszej Ojczyzny – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości w Poznaniu przez ministra Pawła Muchę. 
Wtorek, 7 maja 2019

List na uroczystości odsłonięcia postumentu poświęconego Stanisławowi Pyjasowi

Zabójstwo Stanisława Pyjasa, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, dokonane w Krakowie przez komunistyczną policję polityczną 7 maja 1977 roku, nie zgasiło ducha w gronie Jego kolegów i przyjaciół – napisał Prezydent z okazji uroczystości w Krakowie. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

Depesza kondolencyjna do Prezydenta Federacji Rosyjskiej [PL/ENG]

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o ponad 40 osobach, które straciły życie w wyniku pożaru samolotu, podczas awaryjnego lądowania na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo - napisał Prezydent Andrzej Duda w depeszy do Prezydenta Władimira Putina. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

Prezydent: Unia to polska racja stanu

Nasza przyszłość – podkreślam to z całą mocą – jest w Unii Europejskiej. Taka jest wola Polaków i taka jest polska racja stanu – oświadczyl Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z „Super Expressem”. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

List na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Muzyka cerkiewna współtworzy dziedzictwo kulturowe Rzeczypospolitej, zajmuje także znaczące miejsce w europejskiej kulturze muzycznej – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym na koncert inaugurujący Festiwal w Hajnówce. 
Niedziela, 5 maja 2019

Wystąpienie podczas koncertu „Wiwat Moniuszko!”

– Muzyka Stanisława Moniuszki jest tak bardzo polska. Śmiało możemy nazywać ją naszą muzyką narodową – mówił Prezydent Podczas koncertu „Wiwat Moniuszko!” 
1 POPRZEDNIA 2345678  314
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.