przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 listopada 2019

Do uczestników uroczystości pogrzebowych gen. Szczepana Ścibiora

Torturowany, poniżany, padł ofiarą stalinowskich zbrodniarzy sądowych. Wydany na podstawie sfabrykowanych zarzutów wyrok śmierci wykonano na Nim w kazamatach więzienia – napisał Prezydent do uczestników uroczystości pogrzebowych gen. Szczepana Ścibiora. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Prezydent: Ludzie chcą oglądać uczciwy sport

Jestem przekonany, że ludzie chcą oglądać uczciwy sport. Nie chcą patrzeć na sportowców, którzy dlatego osiągają wyniki, bo zatruwają swoje organizmy, niszczą się, a później w ciszy umierają w 40. roku życia – mówił Prezydent RP podczas konferencji. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Życzenia dla Jana Nowickiego z okazji 80. rocznicy urodzin

Gratulując pięknego jubileuszu, dziękuję za Pańskie wszystkie wspaniałe osiągnięcia artystyczne trwale wzbogacające polską kulturę – napisał Andrzej Duda. Obok życzeń i gratulacji Prezydent przekazał wyrazy szacunku dla wybitnych dokonań aktora. 
Niedziela, 3 listopada 2019

Życzenia dla Elżbiety Rogali z okazji 108. rocznicy urodzin

Z całego serca życzymy Pani wielu pogodnych chwil w otoczeniu kochanych, życzliwych osób – napisała Para Prezydencka w liście, który wraz z upominkiem trafił dziś do Elżbiety Rogali. Świętująca urodziny 108-latka jest jedną z najstarszych osób w Polsce. 
Środa, 30 października 2019

Wypowiedź Prezydenta podczas spotkania z Premierem Królestwa Niderlandów

Chcę podkreślić bardzo dobre relacje Polski z Holandią – i na niwie politycznej, i gospodarczej. Inwestycje holenderskie w Polsce są ogromne, mam nadzieję, że będą także rosły inwestycje polskie w Holandii –mówił Andrzej Duda 
Wtorek, 29 października 2019

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystej parady z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Bredy [PL/ENG]

Polacy dzielnie walczyli przeciwko Niemcom niemalże wszędzie w Europie. Od pierwszego do ostatniego dnia tej okropnej wojny. Generał Maczek i jego żołnierze byli świadomi ogromu zła, z którym przyszło im się zmierzyć –mówił Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 3456789  376
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.