Menu rozwijane

Andrzej Duda: Lista Pomników Historii to wyjątkowy status, który podnosi zabytki na piedestał i zapewnia im szczególną ochronę. Dzisiejsza uroczystość dopełnia pięknego dzieła.
Stajemy twardo wobec kryzysu migracyjnego, który z premedytacją jest wywoływany przez Łukaszenkę. To jest nasza odpowiedzialność przed innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej.
Bardzo potrzebne jest to, żeby Unia Europejska mówiła jednym głosem i żeby podjęła również polityczne działania. Powinny zostać wprowadzone znacznie mocniejsze kolejne sankcje wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.
By skutecznie przeciwstawiać się nowym niebezpieczeństwom potrzebna jest wspólna strategia, której nadrzędnym celem będzie zażeganie zagrożeń oraz pełne skupienie i ukierunkowanie siły państw sojuszniczych NATO.
Prezydent RP: W obliczu wyzwania, jakim jest stale rosnąca liczba zachorowań na nowotwory, stanowią Państwo niezwykle istotną grupę specjalistów, od których zależy zdrowie i życie milionów Polaków.
Prezydent Andrzej Duda i Prezydent Litwy Gitanas Nausėda wzięli udział w uroczystym posiedzeniu Sejmu Republiki Litewskiej (Lietuvos Respublikos Seimas) z okazji 230-lecia Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów
Prezydent RP: Trzeba było wielkiej wiary, aby przekonywać, że jeszcze powróci Rzeczpospolita wolna i suwerenna; że warto nie szczędzić modlitwy, pracy i zaangażowania społecznego, aby odrodziła się Polska.
Prezydent RP w Wilnie: Rozmawialiśmy z Prezydentem Litwy o bezpieczeństwie na wschodzie, sytuacji i wsparciu Mołdawii, Gruzji, czy Ukrainy. Nasze zdanie jest wspólne w tej kwestii.
Wnioski z naszych dziejów są bardzo istotne w obecnym czasie, gdy ponownie wspólnie musimy bronić naszych granic i gdy ponownie zagrożenie nadciąga ze wschodu – mówił Andrzej Duda w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie.
Dziękuję, że od dwudziestu lat budują Państwo środowisko sprzyjające formacji młodych ludzi w duchu społecznej odpowiedzialności, umiłowania Ojczyzny i zachowania dziedzictwa św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego.
Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zasłużył na sztandar swoją służbą dla Rzeczypospolitej – mówili Prezydent Andrzej Duda z Małżonką na uroczystości sztandaru wojskowego Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.
Jednym z celów mojej prezydentury jest również szeroko pojęta promocja Polski w świecie – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
Pański sukces jest wielki – największy od czasów naszych wielkich mistrzów, którzy reprezentowali Polskę i polskie szachy jeszcze przed II wojną światową – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Trzeba przede wszystkim z młodymi rozmawiać. Ta Rada jest otwarta, jesteście przedstawicielami różnych środowisk, możecie mieć różne zdania – podkreślał Andrzej Duda.
Życzymy Państwu licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji. Niech to będzie dobry czas powrotu do normalnego rytmu i warunków kształcenia.