Menu rozwijane

Różnie w naszej historii bywało i różne zagony zbrojne przez tę ziemię przebiegały. Bardzo często zmierzano do tego, by ten nasz naród zniszczyć. Nigdy się to nie udało.
Po raz pierwszy na polskiej granicy zmagamy się z tak specyficznym zjawiskiem, jakim jest atak hybrydowy. Zdobywamy doświadczenie, ale to wszystko dzieje się w niemałym trudzie – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent: To szczególne wydarzenie w życiu miasta. Pomnik ten jest manifestacją Państwa patriotyzmu, dumy z lokalnych tradycji i mocnych więzi spajających Państwa społeczność.
Te odznaczenia są za niezłomność tej wiary. Proszę – oczywiście – przyjąć je jako symboliczne, bo nic nie jest w stanie podziękować Państwu za działalność, którą prowadzicie – mówił Andrzej Duda.
Minęło 30 lat, odkąd KSAP podjęła działalność, przyjmując we wrześniu 1991 roku swoich pierwszych słuchaczy. Z okazji pięknego jubileuszu składam najlepsze gratulacje całej Państwa wspólnocie – podkreślił Andrzej Duda w liście.
To realizacja naszych obowiązków, jako członka UE , to także zabezpieczenie obywateli i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim oficerom, funkcjonariuszom i żołnierzom.
– Omawialiśmy najważniejsze obecnie tematy: problem migracyjny, presję wywieraną na granicę Polską, a tym samym na granicę UE oraz państw bałtyckich graniczących z Białorusią – podkreślił Prezydent.
Cieszę się, że osoba śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego została upamiętniona w tej szczególnej formie, i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
Kongres 590 to bardzo ważne wydarzenie dla polskiej gospodarki i polskiej przedsiębiorczości, promujące także – w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu – polską markę – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia w dniu Pańskich 80. urodzin. Z tej okazji chcę wyrazić wielkie uznanie dla Pańskiego dorobku artystycznego i podziękować za ogromne zasługi, jakie położył Pan dla rozwoju muzyki jazzowej.
Wszystkie nominowane podmioty to świetne firmy, mają wspaniałe zarządy i znakomicie reprezentują Polskę na zagranicznych rynkach – powiedział Prezydent Andrzej Duda w Rzeszowie podczas uroczystości rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.
– Przez sędziów pokoju będą rozstrzygane sprawy najprostsze, które dzisiaj bardzo często stanowią utrapienie sądów rejonowych – podkreślał Andrzej Duda, prezentując projekty ustaw, które trafiły do Sejmu.
W uznaniu zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej postanowiłem nadać pośmiertnie Księdzu Infułatowi Grzegorzowi Pawłowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – napisał Prezydent RP Andrzej Duda.
Wiem, jak wiele trudu, uwagi, pieczołowitości musieli Państwo poświęcić temu dziełu – i gorąco dziś za to dziękuję – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Bardzo mnie cieszy w ogóle to, że sport osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju znakomicie się rozwija – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.