przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 czerwca 2019

Prezydent: Chcemy mierzyć efekty Trójmorza kilometrami zbudowanych dróg 

Rezultaty Trójmorza chcemy mierzyć nie w liczbie wzajemnych spotkań i podpisanych deklaracji, ale w kilometrach nowych dróg, zmodernizowanych gazociągów czy kwotach wydanych na pilne inwestycje — mówił Prezydent w Lublanie podczas otwarcia Forum Biznesu. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Wypowiedź po spotkaniu z Prezydentem Ukrainy

– Zapewniłem, że cały czas wspieramy starania Ukrainy o zachowanie i przede wszystkim przywrócenie jej integralności terytorialnej – podkreślał Andrzej Duda. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Wypowiedź po spotkaniu z Sekretarzem Generalnym NATO

– Naszą wolą jest, aby zwiększona, mam nadzieję, w przyszłości obecność amerykańska wpisała się w tworzenie bezpieczeństwa w naszym regionie, ale przede wszystkim wpisała się w działania sojusznicze realizowane pod auspicjami NATO – mówił Andrzej Duda. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Wystąpienie podczas uroczystego powołania nowych członków rządu 

– Gratuluję tych nominacji na jedne z absolutnie najwyższych i najbardziej dostojnych urzędów, jakie są w Rzeczypospolitej – mówił Prezydent Andrzej Duda do nowych członków rządu Mateusza Morawieckiego podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

„Jeśli zabraknie w nas solidarności, jeśli nic nie będzie nas ze sobą łączyć, to Polska będzie słaba, a nasza wolność znowu zagrożona”

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyły się obchody 30. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie. Prezydenckie przesłanie z tej okazji odczytała Zofia Romaszewska, która razem z ministrem Kolarskim reprezentowała Andrzeja Dudę 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości wręczenia odznaczenia Rogerowi Scrutonowi 

Polacy pokazali, że chcą być wolni. Nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie idee głoszone przez Pana Profesora także przyczyniły się do wzrostu odwagi w polskim społeczeństwie, aby to uczynić – mówił Prezydent, który uhonorował Rogera Scrutona. 
1 POPRZEDNIA 567891011  327
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.