przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 16 sierpnia 2019

Wystąpienie podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego z okazji 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego 

Dzisiaj w imieniu całego narodu polskiego składam hołd wszystkim bohaterskim uczestnikom powstań śląskich. Pochylam głowę na znak czci dla pokoleń Ślązaków, którzy oparli się naporowi germanizacji, ocalili rodzimy język i wiarę ojców. 
Piątek, 16 sierpnia 2019

Wystąpienie podczas apelu w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej 

To jest właśnie niezwykła wartość Wojsk Obrony Terytorialnej, że jesteście stąd, że jesteście ze Śląska; że kiedy trzeba będzie pomóc choćby wojskom operacyjnym w ich działaniach, będziecie mogli powiedzieć: ja sem stela, tu mnie znają – mówił Prezydent. 
Czwartek, 15 sierpnia 2019

Wystąpienie podczas przyjęcia przez Prezydenta defilady „Wierni Polsce” 

Polski Górny Śląsk to wielkie dzieło trzech śląskich powstań, które doprowadziły do tego, że ta ziemia stała się częścią Rzeczpospolitej. Cześć i chwała Bohaterom! 
Czwartek, 15 sierpnia 2019

Prezydent: Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych 

Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich i odznaczeń państwowych w Katowicach. 
Środa, 14 sierpnia 2019

Wystąpienie podczas uroczystości dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów

Mam absolutne przekonanie, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedział Andrzej Duda o Mariuszu Kamińskim, nowym Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Niedziela, 4 sierpnia 2019

Prezydent: Na polskich górali zawsze można liczyć; ich tradycja jest wielką częścią polskiej tradycji

Związek Podhalan to wielka część odrodzenia naszej państwowości, wielka część budowy Polski, którą mamy dzisiaj. To wielki wkład polskich górali, polskiej góralszczyzny w ten proces – mówił Andrzej Duda w Nowym Targu. 
Piątek, 2 sierpnia 2019

Wystąpienie podczas uroczystości podpisania ustawy o prostej spółce akcyjnej

Prosta spółka akcyjna została stworzona dla młodych przedsiębiorców, start-upów; to jest coś, czego jeszcze do tej pory w polskim systemie nie było – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, podpisując nowelizację Kodeksu spółek handlowych. 
Środa, 31 lipca 2019

Wystąpienie podczas Apelu Poległych 

Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna, suwerenna i niepodległa Polska, nie zapomnimy, nigdy jej nie zatracimy – mówił Prezydent podczas Apelu Poległych w przeddzień 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. 
1234567  97
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.