przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 lutego 2019

Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z polskimi i amerykańskimi żołnierzami 

Ogromnie się cieszę, że wizyta Wiceprezydenta USA wraz z delegacją w Polsce rozpoczyna się od tego ważnego i symbolicznego wydarzenia: od podpisania porozumienia otwierającego dla Polski zakup systemów artyleryjskich, rakietowych HIMARS - mówił Prezydent. 
Środa, 13 lutego 2019

Oświadczenie Prezydenta RP po spotkaniu z Wiceprezydentem USA [PL/ENG] 

Poruszyliśmy ważne tematy, które w przestrzeni pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską stanowią obecnie kwestie najistotniejsze, związane z naszą współpracą sojuszniczą i gospodarczą - mówił Andrzej Duda po rozmowach z Michaelem Pence'em. 
Wtorek, 12 lutego 2019

Prezydent: Oni ratowali ludzi, nie licząc się z żadnymi kosztami 

To im przyświecało: ratowali ludzi, nie licząc się z żadnymi kosztami, współdziałając ręka w rękę jako Polacy – czy to polskiego, czy żydowskiego pochodzenia – mówił Prezydent o polskich ambasadorach ratujących Żydów podczas II wojny światowej. 
Wtorek, 12 lutego 2019

Wystąpienie Prezydenta na uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom WIM 

Dziękujemy za tę służbę. Z jednej strony – dla pacjenta, ale z drugiej – także za wkład, jaki dzięki swojej służbie i pracy mają Państwo w rozwój polskiej medycyny wojskowej, Wojskowego Instytutu Medycznego – mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 5 lutego 2019

Prezydent: Kapelan służy Bogu, ojczyźnie i żołnierzom

Kapelan nie idzie z żołnierzami po to, by walczyć z bronią w ręku. On idzie po to, by być z żołnierzem ‒ służąc Bogu i ojczyźnie, służyć człowiekowi - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów stulecia Biskupstwa Polowego w Polsce. 
Wtorek, 5 lutego 2019

Prezydent podczas debaty licealistów na temat Okrągłego Stołu 

– Wspominam tamten czas jako bardzo ważny i w moim życiu, i – jestem o tym przekonany, nie mam żadnych wątpliwości – także w polskiej historii – mówił Prezydent Andrzej Duda przed zorganizowaną w Pałacu Prezydenckim debatą na temat Okrągłego Stołu. 
Piątek, 25 stycznia 2019

Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu dotyczącym nieodpłatnej pomocy prawnej 

Chcemy, aby te rozwiązania jak najlepiej służyły zwykłemu człowiekowi – właśnie temu w potrzebie, który bardzo często tej pomocy nie jest w stanie otrzymać w inny sposób niż tylko poprzez taką nieodpłatną, a jednak profesjonalną pomoc prawną - mówił. 
Czwartek, 24 stycznia 2019

Ostatni dzień wizyty w Davos. Wypowiedź Prezydenta dla mediów

Polsko-brazylijska współpraca gospodarcza, sytuacja w Europie Środkowej i Wschodniej oraz kandydatura Polski do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-2022 - m.in te tematy pojawiły się podczas dzisiejszych rozmów Prezydenta Andrzeja Dudy w Davos. 
1234567  77
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.