przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 16 października 2019

Wystąpienie Prezydenta RP podczas uroczystości pogrzebowych śp. Jana Szyszko

Czcigodny Panie Profesorze, Panie Ministrze, będzie nam Pana bardzo brakowało. Będzie nam bardzo brakowało Pańskich niezwykłych kompetencji, niezwykłej wiedzy. Dziękujemy za Pańskie wielkie dzieło życia dla Rzeczypospolitej – powiedział Prezydent. 
Środa, 16 października 2019

Wystąpienie podczas prezentacji ekspozycji głównej Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

Miałem to szczęście, że należę do tego właśnie pokolenia – pamiętam jeszcze żyjącego Księdza Kardynała i oczywiście wielokrotnie miałem możliwość słuchania Ojca Świętego Jana Pawła II, witania go, oglądania, wtapiania się w to, co mówił. 
Poniedziałek, 14 października 2019

Prezydent o wyborach: To było piękne święto demokracji

Wczorajsze wybory zaprzeczyły wszystkim twierdzeniom, jakoby z demokracją w Polsce były jakieś problemy. Piękne święto, bardzo wysoka frekwencja, najwyższa od trzydziestu lat. Bardzo Państwu za to dziękuję – mówił Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 14 października 2019

Wystąpienie podczas inauguracji roku akademickiego na UKSW

Nie ma drugiej uczelni w Polsce, którą bym tak często odwiedzał. Jesteście prawdziwym uniwersytetem, na którym wolność znaczy wolność, a szacunek znaczy szacunek – mówił Andrzej Duda na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Piątek, 11 października 2019

Wystąpienie Prezydenta podczas 2. sesji plenarnej na szczycie Grupy Arraiolos

Nasze europejskie inicjatywy nie powinny być ukierunkowane na osłabianie więzi transatlantyckich czy konkurowanie z NATO – podkreślał Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 11 października 2019

Prezydent przestrzega przed cięciami w polityce spójności i protekcjonizmem

Cięcia w polityce spójności i Wspólnej Polityce Rolnej oraz protekcjonizm odbiją się negatywnie na globalnym rozwoju gospodarczym UE i pogłębią różnice między państwami członkowskimi – ocenił Andrzej Duda na spotkaniu szefów państw Grupy Arraiolos. 
Piątek, 11 października 2019

Oświadczenia Prezydenta RP po spotkaniu państw Grupy Arraiolos 

W Polsce prowadzimy politykę bardzo nastawioną na kwestie społeczne; politykę rozwoju, ale takiego, z którego w pierwszej kolejności korzysta zwykły człowiek, przede wszystkim poprzez politykę prorodzinną – powiedział Prezydent na zakończenie spotkania. 
Czwartek, 10 października 2019

Orędzie Prezydenta RP przed wyborami parlamentarnymi 

Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy. Według jakich reguł dzielić środki publiczne. Jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic. Jak ochronić podstawowe wartości. 
1234567  104
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.