Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 2 maja 2021

Życzenia dla wiernych Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich w Polsce

Prezydent RP Andrzej Duda: Chrystus Zmartwychwstał!
 

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda: Prawdziwie Zmartwychwstał!

 

Prezydent RP: Z okazji Wielkanocy, Święta Świąt, składamy całemu duchowieństwu i wszystkim wiernym Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich w naszym kraju – najlepsze, najserdeczniejsze życzenia. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to czas wielkiej radości i wielkiego duchowego umocnienia, które płyną ze zwycięstwa życia nad śmiercią oraz dobra nad złem.
 

Pierwsza Dama: Życzymy Państwu miłego, pięknego, rodzinnego przeżywania Świąt. Być może z powodu pandemii nie uda się spotkać w domowym gronie ze wszystkimi, którzy są bliscy Państwa sercu. Połączmy się więc dobrymi myślami i ciepłymi uczuciami.

 

Prezydent RP: Życzymy Państwu pokrzepiającej nadziei i otuchy, że obecny trudny czas już niedługo odejdzie do przeszłości.
 

Pierwsza Dama: Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pogody ducha, wytchnienia oraz przyjemnego odpoczynku.
 

Prezydent RP: Chcę także, jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podziękować za wszystko, co Kościół prawosławny, Kościół greckokatolicki i inne Kościoły wschodnie w naszym kraju wnoszą od tylu wieków do polskiej skarbnicy duchowej, kulturowej i społecznej. Wielość tradycji i jedność w budowaniu pomyślności Polski to piękne oblicze naszej Ojczyzny.
 

Pierwsza Dama: Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Radosnych, miłych, spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Para Prezydencka stoi blisko siebie, w tle bukiety kwiatów i ozdoby
Poleć znajomemu