przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 18 stycznia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP podczas ceremonii odznaczenia siostry Szczepany

Szanowni Państwo Ministrowie,

Szanowni Państwo,

ale przede wszystkim Czcigodna Siostro Szczepano,

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za to zaproszenie tutaj, do Domu Pokoju, bardzo serdecznie dziękujemy za tę możliwość spotkania i dziękujemy, że Państwo zechcieli też na to spotkanie przybyć.

 

To niezwykle miłe dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej, dla mojej żony, że możemy być z Państwem i że możemy zobaczyć, jak nasze polskie siostry elżbietanki niosą dobro. Tutaj, daleko od Polski, ale w miejscu, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne ‒ potrzebne, ludziom, potrzebne dzieciom – na trudnym terenie, gdzie wciąż jest wiele niepokojów, gdzie giną ludzie, gdzie, mam nadzieję, dzięki Bożej pomocy pokój zawita. Daj Boże, już niedługo! Ale cały czas jest bardzo wielu potrzebujących.

 

Za to wspaniałe niesienie tutaj miłosierdzia, dobra, ciepła, serca, ale również i mądrości, wiary, z całego serca chciałem Siostrom podziękować. Za to budowanie tutaj wspólnoty – wspólnoty polskiej, ale też wspólnoty ludzi wierzących, a przede wszystkim tego, co powiedziałem: wspólnoty dobra. Niosącej dobro na zewnątrz, wspólnoty, do której wielu ludzi przychodzi, do której – jak widać – przychodzi też chętnie wielu naszych rodaków.

 

Bardzo serdecznie za to dziękuję i poczytuję sobie to za zaszczyt, Siostro Szczepano, że mogłem to odznaczenie Siostrze w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w podziękowaniu za tę służbę ludziom – służbę życiem przecież, bo to jest taka służba, która zajmuje Siostrze i Siostrom cały czas – z całego serca podziękować. Jestem za to ogromnie wdzięczny i proszę o jeszcze. Proszę, żeby Siostry były takimi ambasadorami Rzeczypospolitej i ambasadorami nas, Polaków, tutaj, daleko od Polski, ale tam, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne.

 
Jeszcze raz z całego serca dziękuję.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.