przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 12 kwietnia 2017

"Tylko działając razem, możemy być adekwatnym partnerem dla światowych potęg"

  |   Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył. Minister Spraw Zagranicznych RP Witold Waszczykowski Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył.
Tylko działając razem jesteśmy w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego
 
- Realizując szeroko pojętą politykę międzynarodową, patrząc także przez ten pryzmat na nasz region, na Europę Centralną, na Europę Środkowo-Wschodnią, mam jedno zasadnicze założenie: im częściej się spotykamy, im więcej jest tych spotkań, w różnych gremiach, w różnych formatach, każdym takim spotkaniem przyczyniamy się do budowania europejskiej jedności, bo każde takie spotkanie nas wzajemnie zbliża - powiedział prezydent.
 
Zobacz także: Min. Szczerski: Prezydent z szefami MSZ V4 i Partnerstwa Wschodniego nt. polityki w regionie Podkreślił, że ma to szczególne znaczenie "w dzisiejszej dobie trudności, w jakich znajduje się Unia Europejska, ale także trudności w jakich znajduje się Europa - zagrożeń militarnych, terrorystycznych, zagrożeń kryzysem migracyjnym".
 
Prezydent Duda podkreślił, że spotkanie z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego jest "zarazem regionalne i ponadregionalne". - I to jego wielka wartość - zaznaczył.
 
Wskazał, że ważne w tym kontekście jest "zbliżanie krajów zaprzyjaźnionych Europy Wschodniej do Unii Europejskiej". - Jest to proces, który trwa, stopniowo jest pogłębiany i który - wierzę w to głęboko - zakończy się przyjęciem państw Partnerstwa Wschodniego do wielkiej europejskiej wspólnoty - powiedział.
 
Podkreślił, że dla niego UE jest "podmiotem niezwykle ważnym, nowoczesnym jak na skalę światową, który powoduje, że Europa staje się coraz ważniejszym partnerem w globalnej rozgrywce politycznej, globalnej rozgrywce gospodarczej". - Tylko działając razem jesteśmy rzeczywiście w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem - uważa prezydent. (PAP)
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.