przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 czerwca 2017

Wystąpienie podczas wizyty w Murowanej Goślinie

  |   W Murowanej Goślinie odbyły się obchody 10-lecia Enea Operator połączone z premierą widowiska historycznego "Orzeł i Krzyż" W Murowanej Goślinie odbyły się obchody 10-lecia Enea Operator połączone z premierą widowiska historycznego "Orzeł i Krzyż"

Szanowna Pani Marszałek,
Szanowni Państwo Posłowie, Senatorowie,
Szanowni Panowie Prezesi,
Panie Wojewodo,
Wszyscy Dostojni Zebrani Goście,
Szanowni Państwo!

 

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Ale przede wszystkim jestem tutaj, żeby podziękować za te lata działalności ‒ podziękować Enei Operator za to, że jest, że dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec klientów. Ale zwłaszcza za to, że wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne tej części kraju, w której realizuje swoje zadania właśnie operatora, czyli dostawcy energii elektrycznej, który ma ponad 2,5 mln klientów i za dostarczanie tej energii do nich odpowiada.

 

To przecież nie tylko klienci prywatni, to nie tylko domy, to nie tylko mieszkania – to także przedsiębiorstwa, to także biznes, często taki, który bez energii elektrycznej w ogóle nie mógłby być prowadzony, ponieważ na energii elektrycznej absolutnie się opiera. Bardzo za to dziękuję, bo Enea Operator inwestuje, rozwija się, wzmacniając w ten sposób także i bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, co dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej, jest bardzo ważne.

 

Gratuluję tego jubileuszu 10-lecia i dziękuję całej Grupie Kapitałowej Enea za bardzo dobrą, propaństwową działalność. Tym elementem propaństwowej działalności był właśnie zakup spółki stanowiącej elektrownię połaniecką. To bardzo dobry przykład kierunku, w jakim powinna się rozwijać polska gospodarka, i kierunku, w jakim właśnie powinniśmy budować bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Ogromnie za to dziękuję i jeszcze raz gratuluję.

 

Ale jestem tutaj także po to, żeby zobaczyć dzisiejsze widowisko „Orzeł i krzyż”, za które chciałem ogromnie podziękować. Wiem, że jest ono przedstawiane tutaj, w Murowanej Goślinie, już po raz 9. Wiem, że jest realizowane przez wolontariuszy. Wiem, że jest realizowane z ogromnym zaangażowaniem od lat i przyciąga tysiące zarówno mieszkańców Wielkopolski, jak i gości, którzy przychodzą, żeby to widowisko zobaczyć ‒ widowisko o naszych dziejach, pokazujące naszą historię. Ogromnie Państwu za to dziękuję. Dziękuję Stowarzyszeniu Dzieje za to, że to zadanie realizuje, i dziękuję Enei, że jest sponsorem tego niezwykle ważnego wydarzenia kulturalnego.

 

Proszę Państwa, dziękuję, że ono jest realizowane właśnie tutaj, w Wielkopolsce, na tej ziemi, która jest kolebką Polski i kolebką polskości. Że właśnie tutaj przypominacie o naszej historii, pokazujecie nasze dzieje, pokazujecie to, z czego wszyscy jako społeczeństwo, jako naród nie tylko powinniśmy być, ale wierzę, że w zdecydowanej większości jesteśmy ogromnie dumni. Dziękuję, że przyczyniają się Państwo do popularyzacji także wiedzy o naszej historii. Dziękuję, że się tak ogromnie angażujecie.

 

Dziękuję serdecznie panu dyrektorowi Tomaszowi Łęckiemu za to zaangażowanie, za to, że działa właśnie na rzecz pokazywania polskiej historii, na rzecz przekazywania tej wiedzy także młodym. Dziękuję za angażowanie młodzieży, dziękuję za angażowanie tylu pięknych aktorów, których tutaj widzę. Jestem za to ogromnie Państwu wdzięczny – jako Prezydent Rzeczypospolitej i także jako członek naszej wielkiej polskiej społeczności.

 

Głębokie ukłony i wyrazy szacunku. Dziękuję.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.