Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 listopada 2017

"Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu"

Prezydent Andrzej Duda obserwuje trwajacą debatę parlamentarną i jest w stałym kontakcie z swoimi przedstawicielami, którzy w niej uczestniczą

Zobacz także: Prezydent w „Kawie na ławę”: Przede wszystkim interesuje mnie skuteczność Oświadczenie Prezydenta RP ws. ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości - Nie jest dla mnie niczym zaskakującym, że posłowie chcą złożyć poprawki, to jest ich prawo. Pamiętajmy, że Parlament jest ciałem ustawodawczym - powiedział Prezydent, komentując, trwające obecnie w Sejmie, prace nad projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. 

 

Jednocześnie przypomniał, że określił już, jakie są granice tego, co postrzega jako "dopuszczalną zmianę w tych projektach". - Powiedziałem też, że nie zgodzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu. Jeżeli te granice zostaną przekroczone, to niestety jako Prezydent, nie będę się mógł na to zgodzić - powiedział Andrzej Duda. 

 

Zobacz także: Min. Mucha: Jestem optymistą, jeżeli chodzi o pracę w komisji nad projektem o SN Przyznał, że obserwuje trwającą debatę parlamentarną i jest w stałym kontakcie z swoimi przedstawicielami, którzy w niej uczestniczą. (KP)

 

CAŁA KONFERENCJA >> 

Poleć znajomemu