Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 listopada 2017

Wystąpienie Prezydenta RP na ceremonii otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Ho Chi Minh

  |   - Trzymam kciuki za powodzenie przyszłych kontraktów - mówił Prezydent RP. Udział Prezydenta RP w ceremonii otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh Udział Prezydenta RP w ceremonii otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh Udział Prezydenta RP w ceremonii otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh

Panie Premierze,

Panie Ministrze,

Szanowny Panie Przewodniczący,

Szanowny Panie Prezesie,

Panowie Prezesi,

Ekscelencjo Pani Ambasador,

Wszyscy Dostojni zebrani Goście,

 

 

Szanowni Państwo, bardzo się cieszę, że w trakcie tej niezwykle dla mnie ważnej wizyty w Wietnamie, w drugim mieście, ale zarazem sercu gospodarczym Wietnamu, w mieście Ho Chi Minh, spotykamy się tutaj, w polskim biurze, w przedstawicielstwie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która otwiera swoje podwoje w tym ważnym gospodarczo miejscu. Zobacz także: „Wietnam dla Polski bramą do Azji, a Polska dla Wietnamu bramą do UE” PL/ENG

 

Tak jak powiedział przed chwilą Pan Minister, Polska dziś już jest na tyle silna gospodarczo, że nasze podmioty, nasze firmy mogą śmiało rywalizować, konkurować na całym świecie. Ale, co naturalne, potrzebują budowania przychylnego polskim inwestycjom, wymianie gospodarczej z Polską klimatu. Potrzebują tego klimatu z jednej strony od strony politycznej, ale z drugiej od strony gospodarczej.

 

Temu właśnie, między innymi, powinno służyć budowanie dobrych relacji politycznych, poprzez wizyty najwyższych przedstawicieli państwa, ale temu także powinny służyć przedstawicielstwa krajów w innych państwach, tam gdzie ta ekspansja gospodarcza i kontakty gospodarcze mają być rozwijane.

 

Stąd też bardzo się cieszę, jako Prezydent Rzeczypospolitej, który jest z państwową wizytą tutaj właśnie w Wietnamie, że dwa dni temu, w Hanoi, w stolicy państwa mogłem wziąć udział w podpisaniu całego szeregu umów politycznych i gospodarczych. Niezwykle się cieszę, ze wymiar tej wizyty jest wzmocniony obecnością Pana Premiera i Ministrów.

 

Jestem przekonany, że polskie władze pokazują w ten sposób wyraźnie, jak ważnym partnerem jest Wietnam. My wyjedziemy, ale pozostaną zawarte umowy, które będą wykonywane i pozostanie to biuro, do którego będą mogli się zgłaszać przedsiębiorcy wietnamscy, którzy chcą inwestować w Polsce , i do którego będą się mogli zgłaszać polscy przedsiębiorcy chcący inwestować w Wietnamie.

 

Jestem przekonany, że właśnie dzięki temu do bardzo dobrych relacji polsko-wietnamskich w sferze politycznej i społecznej, jakie są od 67 lat, dojdą doskonałe, dynamicznie rozwijające się kontakty ekonomiczne, gospodarcze. Chcę pogratulować polskim firmom, które już są obecne z powodzeniem w Wietnamie, firmie HydroVacuum i polskiej grupie Adamed, która podpisała dwa dni temu potężną umowę gospodarczą na inwestycje rzędu około 50 miliardów dolarów, tu w Wietnamie.

 

Trzymam kciuki za powodzenie przyszłych kontraktów, które ma tutaj, w Wietnamie zawrzeć Cenzin i firma Wiss, czyli Wawrzaszek, budująca specjalistyczne pojazdy dla celów działalności policji i straży pożarnej.

 

To będą duże przedsięwzięcia biznesowe, dzięki którym - liczę na to - Polska będzie tutaj pod względem gospodarczym bardziej obecna. Dziękuję za niezwykle życzliwe przyjęcie tutaj w Wietnamie przez władzę państwa i władze miasta. Dziękuję bardzo za przychylność ze strony Wietnamskiej Izby Handlowej. Życzę Panu Prezesowi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu i wszystkim pracownikom, zwłaszcza tym, którzy będą pracowali w tym biurze, powodzenia  i mam nadzieję, że rzeczywiście ta obecność tutaj przełoży się na ważne w przyszłości rozwiązania biznesowe, które będą mogły być realizowane – i tu w Wietnamie przez Polaków, i przez obywateli Wietnamu w Polsce. Dziękuję bardzo. 

Poleć znajomemu