Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 lutego 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi

 

Szanowna Pani Minister,

Szanowni Państwo Ministrowie,

Szanowni Panowie Wojewodowie,

Wszyscy Drodzy Dostojni zebrani Goście,

Ale Przede wszystkim Wielce Szanowne Panie Mamy!

 

Pewnie pamiętacie te słynne, niezwykle wzruszające słowa: „Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba”. Słowa Danusi Siedzikówny, jedne z ostatnich słów, jakie w ogóle wypowiedziała. „Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba”. Ile razy czytamy w życiorysach polskich bohaterów: „wychował się w rodzinie o tradycjach patriotycznych”. To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję”.

 

Dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym, w duchu służby. Jesteście Panie naszym największym dobrem narodowym, taka jest prawda. Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci, które dbają o dom, które troszczą się o to, aby tradycja była przechowywana, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie; dzięki którym Polska przetrwała 123 lata zaborów. Polska przetrwała w duszach czterech pokoleń Polaków, w ich sercach. To dlatego mogła się odrodzić w 1918 roku, i to dlatego możemy obchodzić w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. Dzięki polskim Matkom, dzięki wielkiej opowieści, którą szeptały swoim dzieciom do snu.  Zobacz także: „Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki”

 

Dziękuję Wam za to – za ten trud wychowania, troski, przekazywania tradycji, pamięci, miłości, za to budowanie wspólnoty - największy, jaki jest w ogóle możliwy. Jak mówił Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński:  Naród jest rodziną rodzin. To Wy go budujecie. To Wasza wielka, niewysłowiona zasługa. To dzięki Wam istnieje Polska.

 

Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! Ale jestem niezwykle wzruszony, że mogłem Dostojnym Paniom te odznaczenia wręczyć. I że mogę wypowiedzieć słowa podziękowania dla Was za to że jesteście, że zawsze byłyście i za to, że dzięki Wam Polska trwa i będzie trwała. Z całego serca za to dziękuję, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

  |   To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję” - mówi Prezydent Andrzej Duda To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję” - mówi Prezydent Andrzej Duda
Poleć znajomemu