przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 1 czerwca 2018

Wystąpienie Pary Prezydenckiej na Festynie Rodzinnym „Rodzina z Energią” w Białej Podlaskiej

 

Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Pani Prezydentowo,

Wszyscy Szanowni Państwo,

Droga Młodzieży,

ale przede wszystkim – Kochane Dzieci!

 

Bardzo, ale to bardzo cieszymy się, że możemy wraz z najmłodszymi mieszkańcami Białej Podlaskiej i z tutejszymi rodzinami świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka.

 

Muszę powiedzieć, że dla mnie jest to chwila szczególna, ponieważ w Białej Podlaskiej jestem po raz pierwszy, ale – jak wspomniał Pan Prezydent – rzeczywiście w ubiegłym roku otrzymałam zaproszenie do złożenia wizyty w Państwa pięknym mieście. A forma tych zaproszeń – było ich naprawdę bardzo wiele – była niezwykle oryginalna. Mam na myśli zwłaszcza te zaproszenia, które samodzielnie zostały wykonane przez dzieci i młodzież.

 

A mojego męża nie trzeba było długo namawiać, żeby tym razem to on mi towarzyszył podczas tej wizyty, ponieważ miał już okazję być w Państwa mieście i tamto spotkanie z Państwem zachował w bardzo dobrych wspomnieniach.

 

Szanowni Państwo, święto dzieci to przede wszystkim święto radości, uśmiechu, miłości i przyjaźni. Jest ono oczywiście ważne dla wszystkich dzieci, ale równie ważne dla ich rodziców, dziadków, opiekunów, wychowawców, nauczycieli – jednym słowem: dla wszystkich, którzy kochają dzieci i którym ich dobro leży na sercu. A dzieci są naszym największym skarbem, są przedłużeniem nas samych, naszym spełnieniem i – co najważniejsze – są naszą nadzieją na przyszłość.

 

Janusz Korczak powiedział, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Dlatego wszystkim zebranym tutaj dzieciom, a także wszystkim polskim dzieciom mieszkającym w naszym kraju oraz rozsianym po całym świecie – tym młodszym i tym starszym – życzymy przede wszystkim, by uśmiechu i okazji do tego, by się uśmiechać pełną buzią i całą duszą, było jak najwięcej.

 

Życzę Wam, Drogie Dzieci, byście były szczęśliwe, cieszyły się dobrym zdrowiem, byście zawsze czuły się bezpieczne i kochane. A w trudnych chwilach i gdy nurtują Was różnego rodzaju pytania – byście zawsze mogły liczyć na wsparcie dorosłych. Pamiętajcie też o tym, że dorośli potrafią cenić Waszą samodzielność. Życzę Wam również pomyślnego rozwoju – byście każdego dnia uczyły się nowych, ciekawych rzeczy, byście odkrywały piękno i dobro otaczającego Was świata.

 

Wszystkim, którzy podjęli już naukę w szkole, życzę, by nauka przynosiła Wam wiele radości i satysfakcji. By szkoła była miejscem, gdzie nie tylko zdobywacie wiedzę i poszerzcie swoje horyzonty, ale również macie okazję do rozwijania swoich pasji i talentów, a także do nawiązywania bliskich, przyjacielskich relacji.

 

Kochani, życzę, by spełniły się wszystkie Wasze nawet najskrytsze i najbardziej ambitne marzenia. Wierzcie mi, że gdy tylko będziecie mieć odwagę i wytrwałość w ich realizacji, możecie osiągnąć wszystko!

 

A dzisiaj wszystkim Państwu życzę mnóstwa dobrej zabawy i aby Biała Podlaska zawsze tętniła pozytywną energią tak jak dzisiaj.

 

Prezydent RP Andrzej Duda

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Pani Prezydentowo!

 

Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie dzisiejszego święta, tego festynu. Dziękujemy za zorganizowanie konkursu plastycznego, z którego prace wykonane przez dzieci mogliśmy przed chwilą oglądać. Bardzo dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w tym konkursie.

 

Proszę Państwa, żona w zasadzie powiedziała już wszystko. Ja tylko dołączę się do tych słów – życzeń i podziękowań – ale dodam jeszcze jedno. Otóż poprzednio byłem z Państwem 2,5 roku temu – wieczorem 11 listopada spotkaliśmy się i razem śpiewaliśmy pieśni legionowe, patriotyczne. Dzisiaj spotykamy się w Dniu Dziecka. I chciałem ogromnie podziękować przede wszystkim Państwu – rodzicom, wychowawcom – właśnie za to niezwykłe patriotyczne wychowanie, o które tak dbacie tutaj, w Białej Podlaskiej.

 

Mówię o tym, bo wiem, że nie tylko przyprowadziliście młodzież i dzieci wtedy, na tamto spotkanie, na tamte patriotyczne śpiewanki, ale także zasadziliście w Przedszkolu nr 13 Dąb Niepodległości. Zrobiły to właśnie dzieci razem ze swoimi wychowawcami przy udziale rodziców. Ogromnie dziękuję, że pamiętacie o tym, co ważne dla Polski, i o tym, co ważne – w związku z tym – dla nas wszystkich.

 

Proszę Państwa – tak, dzieci są dla nas tym, co najpiękniejsze. Marzymy o nich, staramy się o nie dbać, zapewnić im wszystko, co tylko możliwe, żeby mogły dobrze się rozwijać, żeby ‒ krótko mówiąc – mogły być szczęśliwe. Życzę Państwu, byście zawsze patrzyli w przyszłość z uśmiechem i zawsze byli w stanie zapewnić Waszym dzieciom wszystko to, co uważacie za im potrzebne.

 

Życzę dzieciom, żeby były szczęśliwe. Teraz, w najbliższym czasie, życzę im dobrych, udanych wakacji, wypoczynku, a przede wszystkim pięknych ocen na świadectwach szkolnych, jeszcze zanim te wakacje nastąpią.

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie i życzymy Państwu dzisiaj udanego święta i dobrej zabawy.

 

Dziękuję.

Wystąpienie Pary Prezydenckiej na Festynie Rodzinnym „Rodzina z Energią” w Białej Podlaskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.