Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 września 2018

Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie

 

Szanowny Panie Prezesie,

Szanowni Państwo Trenerzy,
Szanowni Państwo Zawodnicy,
Panie Dyrektorze,
Pani Dyrektor,
ale przede wszystkim ‒ Nasi Wspaniali Zawodnicy i Nasi Wspaniali Medaliści, Rekordziści Świata!

 

Po lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie, na których nasi zawodnicy odnieśli tak wiele wspaniałych sukcesów, wydawałoby się, że pula szczęścia i radości już została wyczerpana. A jednak okazało się, że nie! Państwo odnieśli jeszcze większy sukces i tym samym jeszcze bardziej rozsławiacie imię naszego kraju ‒ rozsławiacie Rzeczpospolitą.

 

Zobacz także: Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami 61 medali ‒ 26 złotych, 15 srebrnych, 20 brązowych ‒ i 6 rekordów świata. Zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej; przed Wielką Brytanią, która zdobyła o 11 medali mniej. Niesamowity sukces! Jesteśmy Państwu naprawdę ogromnie wdzięczni. Z całego serca chciałem Wam osobiście razem z małżonką pogratulować i dziękuję, że zechcieli Państwo przyjąć zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego.

 

Dziękuję za Wasz wspaniały wysiłek, za sukcesy, za wszystko, co robicie. Bo robicie to nie tylko dla siebie, nie tylko dla Polski w roku stulecia odzyskania niepodległości ‒ a więc w roku niezwykle szczególnym, który jest dla nas dodatkowo uroczysty – ale przede wszystkim pokazujecie innym, że można.

 

Że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy. Nawet jeżeli jest się dotkniętym jakąś niepełnosprawnością, to pokazujecie, że można być sprawniejszym, niż ci, którzy tych niepełnosprawności nie mają. I to jest wielki pokaz ducha z Państwa strony, za co jestem ogromnie wdzięczny. Cieszę się bardzo!

 

Chcę też podziękować TVP Sport za to, że mistrzostwa i sukcesy naszych zawodników były relacjonowane. To nie tylko dlatego, że bliscy mogli zobaczyć w telewizji te wspaniałe starty i wyniki. Ale przede wszystkim mogło je zobaczyć bardzo wielu ludzi, którzy właśnie niepełnosprawnościami są dotknięci. I wiem, że wielu z nich przełamuje się w tej chwili do tego, by rozpocząć trening, zacząć uprawiać sport – i to jest Państwa ogromna zasługa. Jestem za to niesłychanie wdzięczny.

 

Chylę czoła przed Państwa hartem ducha, przed Waszymi wspaniałymi wynikami i z całego serca za nie dziękuję.
 

Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie

Poleć znajomemu