przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2018

„Idźmy razem w atmosferze radości i hołdu dla bohaterów”

Dziękuję, że przybyliście ze wszystkich stron Polski tutaj, do Warszawy, na to wielkie spotkanie dla Niepodległej. Dziękuję, że przybyliście tutaj dla Polski. Dziękuję, że przywieźliście biało-czerwone flagi. Że jesteśmy tu i stoimy właśnie pod nimi: pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie – pokolenia Polaków – byśmy mogli swobodnie je nieść, byśmy mogli pod nimi się zgromadzić. Jest pod nimi miejsce dla każdego. To nasza flaga – nasza, państwowa, narodowa, biało-czerwona, nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona.

 

Zobacz także: Biało-Czerwony Marsz „Dla Ciebie Polsko” Chcę, żebyśmy szli pod naszymi biało-czerwonymi sztandarami razem, w atmosferze radości, hołdu dla naszych bohaterów i naszego państwa. Żebyśmy oddali cześć tym, którzy za Polskę walczyli, tym, którzy ją dla nas odzyskali, i żebyśmy cieszyli się tym, że mamy ją wolną, suwerenną i niepodległą.

 

Idźmy razem, niech to będzie wspólny marsz, niech to będzie marsz dla każdego – marsz, na którym każdy chce być i na którym każdy dobrze się czuje, idąc dla Polski. Życzę Wam udanego świętowania.

Niech żyje Polska! Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Rzeczpospolita! Cześć i chwała bohaterom!

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.