Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 20 stycznia 2019

Wystąpienie Prezydenta na otwarciu charytatywnych zawodów narciarskich

 

Kochani Młodzi Zawodnicy – nasi najwspanialsi bohaterowie dzisiejszego spotkania,

Szanowni Panowie Ministrowie,
Wielce Szanowna Pani Małgorzato,
Szanowny Panie Burmistrzu,
Wszyscy Przybyli Goście,
ale przede wszystkim Nasi Zawodnicy – uczestnicy dzisiejszego charytatywnego zmagania!

 

Przede wszystkim chciałem bardzo serdecznie podziękować, że tym mroźnym rankiem w Zakopanem po raz kolejny możemy się spotkać na tym tak niezwykle ważnym, chwytającym za serce wydarzeniu.

 

Pani Małgorzato, z całego serca chciałem podziękować Pani – jako naszej wspaniałej zawodniczce, która Polsce i Polakom przyniosła swego czasu tyle radości i sukcesów w narciarstwie alpejskim – że dzisiaj dzieli się Pani swoim czasem, talentem i wspaniałą inicjatywą nie tylko z tymi naszymi młodymi zawodnikami, którym na co dzień Pani pomaga i którym Fundacja „Handicap” – założona i prowadzona przez Panią wraz z mężem – świadczy na co dzień pomoc rehabilitacyjną poprzez sport.

 

Ale dziękuję także za organizację tego wspaniałego wydarzenia, w którym wszyscy możemy wziąć udział. Dziękuję za zarażanie tym Pani zapałem do pomagania także naszych młodych zawodników, którzy przyjeżdżają tutaj po to, by jechać dla dzieci, poświęcić swój czas w niedzielę. Ale też zarazem przeżyć radość świadczenia dobra dla innych.

 

Rozpoczęliśmy nasze dzisiejsze spotkanie minutą ciszy, by upamiętnić, uczcić prezydenta Gdańska, pana Pawła Adamowicza, który – niestety – został zamordowany tydzień temu w niedzielę na zakończenie koncertu kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc znanego na całą Polskę dzieła charytatywnego.

 

Zobacz także: „Nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra” To nasze dzisiejsze spotkanie w jakimś sensie jest spotkaniem jego pamięci, ale przede wszystkim ma na celu także pokazanie, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem, jakie przeszkody się pojawiały. Że zło i przemoc nie zwyciężą z radością dawania siebie innym.

 

Dziękuję, że Państwo tutaj są, by tę radość innym dawać – tym właśnie dzieciom, które pomocy potrzebują, wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas – za to, że jesteście tutaj, by świadczyć im pomoc. Dziękuję naszym wspaniałym zawodnikom, jeszcze raz ‒ pani Małgorzacie. Dziękuję Panom Ministrom, którzy także są z nami i dają świadectwo, że na tej drodze do czynienia dobra, dawania siebie innym nic nas nie zatrzyma i nic nas z niej nie zawróci.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział. Jeszcze raz dziękuję pani Małgorzacie Tlałce-Długosz za zorganizowanie kolejny raz tych wspaniałych zawodów. I nie tylko walczymy na trasie, ale trzymam też kciuki, by rekord, który kilka lat temu Państwo ustanowili, został w tym roku skutecznie pobity.

 

Wszystkiego dobrego, powodzenia!
 

Prezydent otworzył V edycję charytatywnych zawodów narciarskich „12H Slalom Maraton Zakopane 2019”

Poleć znajomemu