Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 11 listopada 2019

Wystąpienie podczas koncertu „Gramy dla Niepodległej”

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w koncercie „Gramy dla Niepodległej” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Prezydent RP Andrzej Duda

Szanowni Państwo,

Panie Premierze!
Bardzo serdecznie witamy pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Dziękujemy, że jak rok temu możemy się tu spotkać wieczorem – z radością. Aby w radości, tańcu i śpiewie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości – tę 101. rocznicę.

 

Właśnie przed chwilą mieliśmy z Agatą spotkanie m.in. z korpusem dyplomatycznym. Powiedziałem: „To jedno z takich naszych świąt, które rzeczywiście jest radosne. Narzekają na nas, że często się smucimy, obchodzimy różne smutne rocznice, ale – co jak co – ta z całą pewnością jest radosna, wesoła”.
 

Zobacz także: Obchody Narodowego Święta Niepodległości [PL/ENG] Bardzo się cieszę, że panowie Golcowie i ich przyjaciele są dzisiaj z nami, że będą grali tutaj, na Krakowskim Przedmieściu, i że wszyscy będziemy mogli przy tej muzyce się radować, śpiewać razem z nimi, do czego bardzo gorąco zachęcam.

Cieszę się, że w całej Polsce jest tak bardzo wiele różnych wydarzeń – począwszy od marszów niepodległości, poprzez spotkania, pikniki, koncerty. Wszystko, co jest okazją, by świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, jest wartościowe: łączy nas, jednoczy, buduje w Polsce wspólnotę – coś, co jest dla nas tak bardzo ważne.
 

Jeszcze raz dziękuję, że zechcieli Państwo przyjść. Mam nadzieję, że tu, na Krakowskim Przedmieściu, będziemy mieli miłe popołudnie i wieczór. Dziękuję.

 

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Szanowni Państwo!

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że tak licznie postanowili Państwo wspólnie świętować tę 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Naprawdę bardzo za to dziękujemy. Życzymy miłego wieczoru i miłego wspólnego świętowania.

Poleć znajomemu