Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 marca 2020

Wypowiedź podczas uroczystości dokonania zmian w składzie Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze,

Panie Wicepremierze,

Szanowne Panie i Szanowni Panowie Ministrowie,

Wszyscy Drodzy Dostojni Przybyli Goście,

w szczególności Najbliżsi Panów Ministrów!

 

Po pierwsze – gratuluję, po drugie – bardzo się cieszę, że wreszcie tym dzisiejszym aktem jakby sankcjonujemy zmiany, które tak naprawdę od dawna już były przeprowadzane stopniowo. Cieszę się, że mogłem Panom Ministrom wręczyć te nominacje.

 

Zobacz także: Zmiany w składzie Rady Ministrów Teoretycznie – wydawałoby się – że zmiana niewielka, dlatego że tak naprawdę w istotnym stopniu realizowali Panowie już do tej pory te funkcje, obydwaj funkcjonowaliście jako ministrowie, pracujecie w rządzie już od dawna. W związku z tym nie jest to wejście do rządu Rzeczypospolitej.

 

Ale mimo wszystko to zmiana istotna. Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę na to, że powstaje specjalny urząd ministra ds. europejskich. Jest to pokazanie, jak bardzo te sprawy są ważne dla Rady Ministrów, także dla polskiego państwa. Pan Minister od dawna jest specjalistą w tej dziedzinie. Jestem przekonany, że znakomicie poradzi sobie z tymi sprawami. Tym bardziej że – jak powiedziałem – Pan Minister zajmuje się nimi w zasadzie od samego początku, od kiedy jest w rządzie.

 

Tak że, Panowie Ministrowie, życzę powodzenia w dalszej pracy. Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za przybycie. Serdecznie gratuluję, że dopełniliśmy dzisiaj aktów urzędowych, które są związane ze zmianami w Radzie Ministrów – formalnie są to zmiany w Radzie Ministrów, aczkolwiek faktycznie osoby się nie zmieniają. Ale przede wszystkim jest to jednak mimo wszystko zmiana ustrojowa.

 

I tego, że została dokonana, i tego, że objęli Panowie te funkcje, gratuluję i serdecznie dziękuję za formalne podjęcie się dzisiaj tych obowiązków. Bo to ważne, by w uporządkowany sposób sprawy Rzeczypospolitej – a przede wszystkim sprawy ważne dla naszych obywateli i naszego państwa – były prowadzone.

 

Tak że gratuluję jeszcze raz z całego serca, dziękuję Panu Premierowi, dziękuję Panu Wicepremierowi, wszystkim członkom Rady Ministrów za obecność na tej uroczystości dzisiaj w Pałacu Prezydenckim. Panom Ministrom i całemu rządowi życzę powodzenia.

 

Dziękuję bardzo.

Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim

Poleć znajomemu