Menu rozwijane

– Omawialiśmy najważniejsze obecnie tematy: problem migracyjny, presję wywieraną na granicę Polską, a tym samym na granicę UE oraz państw bałtyckich graniczących z Białorusią – podkreślił Prezydent.
To realizacja naszych obowiązków, jako członka UE , to także zabezpieczenie obywateli i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim oficerom, funkcjonariuszom i żołnierzom.
Wszystkie nominowane podmioty to świetne firmy, mają wspaniałe zarządy i znakomicie reprezentują Polskę na zagranicznych rynkach – powiedział Prezydent Andrzej Duda w Rzeszowie podczas uroczystości rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.
– Przez sędziów pokoju będą rozstrzygane sprawy najprostsze, które dzisiaj bardzo często stanowią utrapienie sądów rejonowych – podkreślał Andrzej Duda, prezentując projekty ustaw, które trafiły do Sejmu.
Bardzo mnie cieszy w ogóle to, że sport osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju znakomicie się rozwija – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
Aby osiągnąć globalnie uzgodniony cel klimatyczny, wszyscy muszą zwiększyć wysiłki i wywiązać się ze swoich zobowiązań – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
Pałac Prezydencki jest dla Państwa otwarty. Współpracuję z Państwem, staram się, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie, żeby było pomiędzy nami także porozumienie – mówił Prezydent.
Dziękujemy i z całego serca gratulujemy. Będzie dla nas wielką przyjemnością oglądać i słuchać państwa w przyszłości – powiedział Prezydent Andrzej Duda do Artystów na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.
Andrzej Duda: Lista Pomników Historii to wyjątkowy status, który podnosi zabytki na piedestał i zapewnia im szczególną ochronę. Dzisiejsza uroczystość dopełnia pięknego dzieła.
Dziękuję uczestnikom Konkursu za to, że grali Chopina, rozsławiając jego muzykę i imię na całym świecie – powiedział Prezydent RP na Koncercie Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego.
By skutecznie przeciwstawiać się nowym niebezpieczeństwom potrzebna jest wspólna strategia, której nadrzędnym celem będzie zażeganie zagrożeń oraz pełne skupienie i ukierunkowanie siły państw sojuszniczych NATO.
Prezydent Andrzej Duda i Prezydent Litwy Gitanas Nausėda wzięli udział w uroczystym posiedzeniu Sejmu Republiki Litewskiej (Lietuvos Respublikos Seimas) z okazji 230-lecia Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów
Prezydent RP w Wilnie: Rozmawialiśmy z Prezydentem Litwy o bezpieczeństwie na wschodzie, sytuacji i wsparciu Mołdawii, Gruzji, czy Ukrainy. Nasze zdanie jest wspólne w tej kwestii.
Wnioski z naszych dziejów są bardzo istotne w obecnym czasie, gdy ponownie wspólnie musimy bronić naszych granic i gdy ponownie zagrożenie nadciąga ze wschodu – mówił Andrzej Duda w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie.
Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zasłużył na sztandar swoją służbą dla Rzeczypospolitej – mówili Prezydent Andrzej Duda z Małżonką na uroczystości sztandaru wojskowego Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.