Menu rozwijane

Andrzej Duda: To co nas niewątpliwie łączy, to głębokie przekonanie i przywiązanie do projektu europejskiego. Deklaruję to jasno w imieniu mojego kraju.
Andrzej Duda: Wszystkich nas łączy głębokie przekonanie i głębokie przywiązanie do projektu europejskiego jako czegoś absolutnie najdoskonalszego, co zostało wymyślone dla Europy.
Prezydent do abp. Jana Romeo Pawłowskiego: Za tę niezwykłą postawę, za tę wielką polskość, którą Ekscelencja nosi w sercu i demonstruje na każdym kroku, dziękuję.
Prezydent: Bardzo długo wyczekiwany i bardzo ważny dzień – myślę, że nie tylko dla polskiego Kościoła, ale przede wszystkim dla wiernych, zwłaszcza tych, którzy pamiętają księdza prymasa.
Prezydent RP: Naród nie dał się podzielić, nie dał się zniszczyć ani wtedy, ani potem. Nigdy też Solidarność nie dała się sprowadzić na manowce chwycenia za broń.
Prezydent: Państwo byli pokoleniem moich rodziców, które walczyło o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę przede wszystkim dla nas: dla mnie, moich rówieśników, kolejnego pokolenia.
Bez dobrze pracującego, zmotywowanego pracownika nie da się osiągnąć doskonałych wyników. Osiąganie wyników uwarunkowane jest: nie obdzieraniem pracowników, a uczciwym podziałów zysków.
Po to pracujemy z Panem Prezydentem Janosem Aderem, żebyśmy byli mocni naszą wspólną obecnością w wielkich sojuszach – mówił Prezydent RP, dziękując za odznaczenie.
Dla mnie Via Carpatia jest ogromnie ważna, bo jest to realizacja programu inwestycyjnego współpracy w ramach Trójmorza – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z Jánosem Áderem.
Pomogliśmy wielu rodzinom. Żaden Polak ani żaden z naszych gości nie zginął – mówił Prezydent do gen. Tomasza Piotrowskiego, dziękując za udaną misję ewakuacji z Afganistanu.
Ogromnie się cieszę z tych umów, bo oznaczają dalszy postęp modernizacji armii – mówił Prezydent po podpisaniu umów związanych z pozyskaniem sprzętu wojskowego na potrzeby Sił Zbrojnych RP.
Mogę śmiało powiedzieć, że w życiu Księdza Prałata Bóg, ojczyzna, ludzie i katedra to były rzeczy najważniejsze – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na Wawelu.
Prezydent RP: Cieszę się, że jeszcze w czasie trwania szeroko pojętych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy mogli razem zawnioskować o ustanowienie święta narodowego.
Prezydent Andrzej Duda: Jesteśmy tu, by podziękować wszystkim Państwu, polskim rolnikom – pokłonić się. Ale też po to, by pochylić głowę przed wizerunkiem Najświętszej Marii Panny Jasnogórskiej.
Prezydent RP: Bardzo dziękuję wszystkim dyrekcjom szkół, nauczycielom, dyrekcjom domów kultury i innych miejsc, w których Narodowe Czytanie jest dziś organizowane.