Menu rozwijane

Dzisiaj bardzo pracowity dzień tutaj: bilateralne spotkania z liderami regionu, dyskusje o Ukrainie i kolejne panele –  mówił Prezydent przedstawiając agendę wizyty w Davos.
Potencjalne zagrożenie ze strony Rosji oczywiście cały czas istnieje, ale prawdopodobieństwo, że ktokolwiek, w tym Rosja, odważy się zaatakować państwo NATO, narażając się na starcie z m.in. z armią amerykańską, jest bardzo niewielkie – mówi Andrzej Duda.
Rosja odcięła bezpośrednie dostawy gazu do Polski, ale dzięki interkonektorom możemy otrzymać gaz z alternatywnych kierunków – mówi Andrzej Duda. W wywiadzie także o innych polsko-litewskich projektach.
Robimy to, co uważamy, że powinniśmy zrobić w takiej sytuacji jako sąsiedzi, pomagając temu, kto został napadnięty, kto nie sprowokował agresji, a dzisiaj cierpi z jej powodu – a więc pomagając ukraińskiemu państwu i ukraińskiemu społeczeństwu.
– Nie możemy bać się gróźb Rosji – powiedział w wywiadzie dla The Wall Street Journal Prezydent RP Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda: Świat zachodni wprowadza sankcje, wspiera Ukrainę i mam nadzieję, że rozliczy te zbrodnie.
Dialog z Rosją nie ma żadnego sensu. Z jednej strony chcą pokazać cywilizowaną twarz, z drugiej – mordują w sposób najdzikszy i podły. Takie są fakty – mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji.
Do Polski przyjechało w ostatnim miesiącu 2,5 mln osób. Nazywamy ich gośćmi, nie uchodźcami – powiedział Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla włoskiej stacji TG5.
– Dla mnie jako Prezydenta RP oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski. Choć suwerenna, niepodległa Ukraina jest w interesie także i bezpieczeństwa Polski – podkreślał Andrzej Duda w TVN24.
– Jeżeli mówimy o wizytach Prezydentów Stanów Zjednoczonych tutaj, u nas, to z całą pewnością po ‘89 roku to była jedna z wizyt absolutnie najważniejszych i dla nas kluczowych – mówił Andrzej Duda o wizycie Joe Bidena.
Chcemy pomóc Ukrainie, nie szczędzimy tej pomocy, ale musimy robić to w taki sposób, by Polska jako państwo była bezpieczna – podkreśla Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu brytyjskiej telewizji BBC One.
Fundamentalną sprawą jest to, że Polska jest częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym momencie to jest nasza prawdziwa gwarancja bezpieczeństwa – mówił Andrzej Duda.
Najważniejsze jest uniknąć wojny w Polsce, wojny, na której zginąłby polski żołnierz – powiedział Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla miejskiej platformy Play Kraków News.
O szczepieniach przeciwko koronawirusowi, motywach weta noweli ustawy medialnej, stosunku do projektów reformy sądownictwa mówił Andrzej Duda w wywiadzie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News.