przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 25 stycznia 2020

Prezydent w RMF FM: Polskę wreszcie widać w Davos

– Jeżeli chcemy się liczyć, chcemy być w międzynarodowych gremiach, jeśli mamy ambicję wejść do G-20, to musimy się pokazywać, musimy być widoczni, musimy być ofensywni i to się dzieje – ocenił Prezydent, komentując swój udział w szczycie w Davos. 
Czwartek, 23 stycznia 2020

Prezydent w TVP: Musimy walczyć o prawdę historyczną

– Cieszę się, że tam nie byłem, bo musiałbym na to patrzyć, a nie miałem ochoty, żeby autoryzować zakłamaną historię – podkreślał Prezydent w programie „Gość Wiadomości” TVP, odnosząc się do odbywającego się dziś w Jerozolimie Światowego Forum Holokaustu. 
Środa, 22 stycznia 2020

Prezydent: Moja nieobecność w Jerozolimie to protest przeciwko niesprawiedliwości historycznej

– To jest ogromnie krzywdząca sytuacja, że my, państwo, którego trzy miliony obywateli narodowości żydowskiej zostało zamordowanych, nie możemy zabrać głosu i powiedzieć prawdy historycznej – powiedział Andrzej Duda w Davos, w rozmowie z Polskim Radiem. 
Środa, 22 stycznia 2020

Wywiad Prezydenta dla „Financial Times”

Prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w środę wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Financial Times” powiedział, że Prezydent Rosji Władimir Putin – przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – rozsiewa „historyczne kłamstwa”. 
Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Wywiad Prezydenta RP dla izraelskiej telewizji

Prezydent Putin z całą pewnością rozpowszechnia kłamstwa historyczne – ocenił w rozmowie z izraelską telewizją publiczną Prezydent RP Andrzej Duda w odpowiedzi na pytanie, czy Prezydent Rosji kłamie ws. faktów dotyczących II wojny światowej. 
Niedziela, 5 stycznia 2020

Prezydent RP: na wtorek zwołuję Radę Gabinetową

Na najbliższy wtorek na godz. 14.00 zwołuję Radę Gabinetową m.in. w sprawie tego, co się będzie działo w związku obchodami rocznicy wyzwolenia Auschwitz i sytuacji na Bliskim Wschodzie – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Wiadomości TVP. 
Niedziela, 5 stycznia 2020

Wywiad Prezydenta dla TVP

Monitorujemy sytuację na Bliskim Wschodzie; nie ma żadnych sygnałów, aby było jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla Polski czy Polaków – powiedział Prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział także zwołanie na wtorek Rady Gabinetowej. 
Niedziela, 22 grudnia 2019

Prezydent w programie „Woronicza 17”

Z Prezydentem Andrzejem Dudą w programie Woronicza 17 na antenie TVP info m.in. o reformie sądownictwa, polityce klimatycznej i zbliżającej się kampanii prezydenckiej rozmawiał Michał Rachoń. 
1234567  27
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.