przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 2 sierpnia 2019

Prezydent: Zaproponowałem PKW 13 października jako datę wyborów parlamentarnych

Chciałbym, żeby kampania była jak najkrótsza. Polacy oczekują spokoju, a kampania jest okresem starcia – mówił Prezydent w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i opinie” na antenie Polsat News. 
Czwartek, 13 czerwca 2019

Wywiad dla Polskiego Radia

Deklaracja dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy obronnej stanowi, że obecność żołnierzy USA w Polsce ma być rotacyjna i ciągła – amerykańscy żołnierze zawsze będą w Polsce, natomiast obecność baz, ma być stała i trwała – powiedział Prezydent. 
Środa, 12 czerwca 2019

Waszyngton. Wywiad dla TVP, POLSAT i TVN

Bardzo bym chciał, żeby Rosja była przyjacielem Polski, bardzo bym chciał, aby nasze relacje były jak najlepsze. Bardzo bym tego chciał, tylko że warunek jest jeden: musi być przestrzegane prawo międzynarodowe – mówił Prezydent RP w Waszyngtonie. 
Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Reuters: Prezydent Duda oczekuje zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce

Prezydent Andrzej Duda, który przed wyjazdem do USA udzielił wywiadu agencji Reutera, powiedział, że liczy, iż w Waszyngtonie ogłoszone zostanie porozumienie w sprawie wzmocnienia obecności militarnej USA w Polsce. 
Poniedziałek, 3 czerwca 2019

Wywiad Prezydenta RP dla tygodnika „Sieci”

– Wiem, jak wygląda Polska w każdym zakątku – mówi Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami tygodnika „Sieci”. Ponadto: o wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego, sytuacji na krajowej scenie politycznej, forcie Trump i rzuceniu palenia. 
Poniedziałek, 6 maja 2019

Prezydent: Unia to polska racja stanu

Nasza przyszłość – podkreślam to z całą mocą – jest w Unii Europejskiej. Taka jest wola Polaków i taka jest polska racja stanu – oświadczyl Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z „Super Expressem”. 
Czwartek, 2 maja 2019

Wywiad Prezydenta dla programu „Tak jest” TVN24

Nie ma dzisiaj żadnej poważnej siły politycznej, która nie widziałaby korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej - mówił Andrzej Duda. Prezydent w wywiadzie skomentował także obchody 4 czerwca oraz swoją najbliższą wizytę w USA. 
Środa, 24 kwietnia 2019

Wywiad Prezydenta dla Polskiego Radia Koszalin

Musimy po prostu usiąść i zastanowić się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić zmiany w oświacie, by były one skuteczne, podniosły jakość kształcenia oraz doprowadziły do wzrostu wynagrodzeń - mówił Prezydent, odnosząc się do propozycji rozmów nad oświatą. 
1234567  24
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.