przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015

"Podniesienie jakości życia społeczeństwa priorytetem"

  |   Wywiad prezydenta Andrzeja Dudy dla Radia Szczecin Wywiad prezydenta Andrzeja Dudy dla Radia Szczecin Wywiad prezydenta Andrzeja Dudy dla Radia Szczecin

Beneficjentami rozwoju Polski, który w wielu obszarach nastąpił nie stali się równo wszyscy obywatele. Myślę, że dużym stopniu jest to wynik błędów popełnionych przez władzę, bo to jest także kwestia zrównoważonego rozwoju kraju – powiedział prezydent Andrzej Duda, który był gościem Radia Szczecin. Rozmowa z Tomaszem Chacińskim została wyemitowana w poniedziałek rano.

 

- Tam gdzie są słabsze regiony, gdzie rozwój infrastrukturalny jest mniejszy, trzeba dawać szansę poprzez to, że więcej się inwestuje – podkreślił prezydent. Jego zdaniem, państwo powinno inwestować choćby w rozwój sieci drogowej czy infrastruktury komunikacyjnej. – Czas na to, by uczciwie realizować inwestycje – mówił Andrzej Duda. To właśnie według prezydenta składa się na rozwój państwa i odnowę gospodarczą. Zobacz także: "W 1980 roku zrozumieliśmy, że wspólnota może zwyciężyć"

 

- Jeżeli mamy taką sytuację, że doprowadza się do upadku stoczni i całego przemysłu stoczniowego i ludzie nie mają pracy, wyjeżdżają zazwyczaj do Niemiec, szukając możliwości normalnego życia – zauważył prezydent.

 

- Rozwój Polski nastąpił, tylko pytanie, czy nastąpił dobrze. Ja uważam, że nie do końca nastąpił dobrze i większość zwykłych ludzi nie czuje się dziś beneficjentami wzrostu – podkreślił Andrzej Duda. Zobacz także: Wywiad prezydenta w Radiu Szczecin

 

Prezydent zaznaczył także, że nie uczestniczy w kampanii wyborczej, tylko jest na etapie realizowania tego, co obiecał wyborcom w czasie kampanii prezydenckiej. – Powiedziałem, że przedstawię projekty ustaw – obniżenie wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku, zwłaszcza ta druga ustawa to jest taka, która ma pomóc właściwie natychmiast tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji finansowej – przypomniał prezydent. – To, co dla mnie jest ważne, to podniesienie jakości życia społeczeństwa – podkreślił Andrzej Duda.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.