Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 października 2018

Wywiad Prezydenta dla portalu PolskieRadio24.pl

  |   Wywiad Prezydenta Andrzeja Dudy dla portalu PolskieRadio24.pl Wywiad Prezydenta Andrzeja Dudy dla portalu PolskieRadio24.pl Wywiad Prezydenta Andrzeja Dudy dla portalu PolskieRadio24.pl

– To bardzo dobrze, że coraz więcej Polaków podejmuje obywatelską decyzję o wyborze swoich przedstawicieli – mówił o frekwencji w wyborach samorządowych Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim. CAŁA ROZMOWA >>>

 

W wywiadzie pojawił się też wątek wizyty w Niemczech i gazociągu Nord Stream 2. W drugiej części rozmowy Andrzej Duda docenił polskie zaangażowanie w technologie kosmiczne w związku z otwartą w Pałacu Prezydenckim wystawą z cyklu „Technologie Przyszłości”. 

  • Wybory samorządowe

Prezydent podkreślił, że podczas niedzielnego głosowania frekwencja – w porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi – była wysoka. – To bardzo dobrze, że coraz więcej Polaków podejmuje obywatelską decyzję o wyborze swoich przedstawicieli. Dziękuję tym, którzy wzięli udział w wyborach. Tym, którzy zostali wybrali, gratuluję i cieszę się, że wszystko odbyło się spokojnie – mówił. I dodał: – Liczę, że odsetek chodzących na wybory będzie wzrastał. Będzie to jasne wskazanie, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej dojrzałym, nasza demokracja się umacnia, a ludzie – zwłaszcza młodzi – rozumieją, że ich decyzja jest ważna i przekłada się na bieżące życie.


Pogratulował też zwycięzcom, życząc, aby jak najlepiej zrealizowali obietnice wyborcze.

 

Andrzej Duda przypomniał, że internet staje się coraz bardziej popularnym narzędziem życia codziennego. – Trudno się dziwić, że kampanie wyborcze w coraz większym stopniu toczą się w internecie. Zawsze namawiam do tego, żeby prowadzić kampanię i komunikować się z wyborcami w sposób kulturalny i z wzajemnym szacunkiem – pokreślił Prezydent.

  • Wizyta w Niemczech

Andrzej Duda mówił też o swojej wizycie w Niemczech i rozmowie na temat gazociągu Nord Stream 2. Prezydent ocenił, że Nord Stream 2 to inwestycja, która nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek rachunkiem ekonomicznym. – To inwestycja o charakterze politycznym i strategicznym realizowana przede wszystkim przez Rosję. Niestety, współpracują w tym niemieckie firmy. I to nie jest dobra wiadomość – zaznaczył.


Zobacz także: Prezydent o Nord Stream 2: To inwestycja polityczna – Nie jest dobrą wiadomością także to, że Europa, przede wszystkim instytucje europejskie, nie zablokowały tej inwestycji, bo to pokazuje, że sprawy europejskie zmierzają w złym kierunku – zwrócił uwagę Prezydent.

 

Andrzej Duda zaznaczył, że Polska dba o bezpieczeństwo energetyczne się m.in. poprzez rozwój terminalu LNG w Świnoujściu. Przypomniał, że niedawno rozmawiał na temat dalszych dostaw gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem, który – jak dodał Andrzej Duda – dał na to zielone światło.


– Powstanie gazociągu Nord Stream 2 bez wątpienia stanowi niebezpieczeństwo dla Ukrainy, dla Słowacji. Gdyby nie nasze działania zapobiegawcze, stanowiłoby także niebezpieczeństwo energetyczne dla Polski – podkreślił Prezydent.

  • Konferencja „Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny”

Zobacz także: Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny Prezydent zauważył, że w rozwój technologii kosmicznej w Polsce angażują się młodzi ludzie. – To robi wrażenie, że mamy tych młodych, razem z ich opiekunami, tak mocno zaangażowanych. Mają sukcesy na arenie międzynarodowej. W kosmos zostało wysłanych już około 80 polskich urządzeń – zaznaczył Prezydent. 

(polskieradio24.pl/KG)

 

Poleć znajomemu