Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 13 września 2015

Prezydent w TVP: Polska wieś wymaga wsparcia ze strony państwa

Wywiad Pary Prezydenckiej dla TVP w Spale

- Jak zwykle rolnicy włożyli wiele trudu, bo to ciężka praca, niezależnie od tego jak bardzo będzie się unowocześniało rolnictwo, to praca zawsze będzie ciężka i związana z wielką odpowiedzialnością – mówił prezydent Andrzej Duda na antenie TVP1 pytany o podsumowanie tego roku w polskim rolnictwie.

 

Podczas Dożynek Prezydenckich w Spale Para Prezydencka udzieliła krótkiego wywiadu Telewizji Polskiej.

 

- W tym roku warunki rzeczywiście były bardzo trudne. Wiele gospodarstw znalazło się i będzie się znajdować w poważnym zagrożeniu nawet upadkiem, likwidacją na skutek klęski żywiołowej – powiedział prezydent. Zaznaczył, że dzisiaj potrzeba „bardzo poważnej i odpowiedzialnej pomocy ze strony państwa”. - To są miliardowe straty, ta pomoc musi być adekwatna i o tym trzeba także myśleć na przyszłość – dodał.

 

- Trzeba wprowadzić takie rozwiązania legislacyjne, żeby pomoc docierała sprawnie, bezpośrednio do rolników, żeby szacowanie szkód było uczciwe i rzetelne – podkreślił. - To wszystko są zadania na najbliższe lata, bo przecież susza to jest jeden rodzaj nieszczęścia, który dotyka rolników – mówił.

 

Prezydent uważa, że rolnictwo polskie potrzebuje więcej wsparcia ze strony państwa polskiego, więcej opieki, także jeśli chodzi o ceny na rynku rolnym. Tego życzył rolnikom. Zobacz także: "Polska potrzebuje zrównoważonego rozwoju"

 

Małżonka Prezydenta RP  Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w konkursie wieńców dożynkowych i przyznała, że jest pod wrażeniem przede wszystkim kunsztu i precyzji ich wykonania. – Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej młodych ludzi bierze udział w tym konkursie, zwłaszcza jeśli chodzi o zespoły ludowe - podkreśliła. - To bardzo dobrze, że ludzie młodzi na nowo odkrywają kulturę ludową – dodała Pierwsza Dama.

 

Poleć znajomemu