Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 24 września 2021

Prezydent „Gościem Wiadomości” TVP

Nowy Jork | Z Prezydentem Andrzejem Dudą rozmawia Michał Adamczyk

Nie mam wątpliwości, że jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, kwestie fundamentalne, to polityka amerykańska się nie zmienia; ale nie ma co ukrywać, że są głębokie różnice w sensie ideologicznym – ocenił Prezydent Andrzej Duda. CZYTAJ CAŁOŚĆ>>>

 

Prezydent w wywiadzie dla Telewizji Polskiej był pytany m.in. o to, jak obecnie wyglądają polskie relacje z administracją Prezydenta USA Joe Bidena, czy są one gorsze niż były wcześniej.

 

– Jasno  trzeba powiedzieć, nie ma co ukrywać, są głębokie różnice w sensie takim ideologicznym, postrzegania świata, to prawda, że one są - odpowiedział Andrzej Duda. – Natomiast nie mam żadnych wątpliwości, że – jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, o te kwestie fundamentalne – to tutaj polityka amerykańska się nie zmienia – zaznaczył.

 

I – jak dodał – kwestie, które dla Polaków są najważniejsze – związane z bezpieczeństwem, z funkcjonowaniem przestrzeni międzynarodowej – pozostają stabilne i tutaj zmian żadnych nie ma.

 

Zdaniem Prezydenta, obecna administracja amerykańska jest zdecydowanie bardziej lewicowa niż poprzednia. – My nie jesteśmy lewicowi. My jesteśmy prospołeczni, ale jednak konserwatywni – wskazywał, dodając, że uważa siebie za konserwatywnego polityka.

 

Ponadto, w opinii Andrzeja Dudy, do tego dołączają się ludzie z Polski, którzy tu działają na szkodę Polski w Stanach Zjednoczonych, opowiadają nieprawdę o sytuacji w naszym kraju. – Takich przypadków jest bardzo wiele, kreują całkowicie fałszywy obraz sytuacji w Polsce, tego, co się dzieje, tego, w jaki sposób sprawowana dziś jest w Polsce władza. W jakimś sensie mierzymy się z tym wszystkim, nie jest to łatwe, ale działamy – powiedział.
 

Poleć znajomemu