przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 24 kwietnia 2016

"Unia Europejska potrzebuje dziś więcej solidarności i decyzyjności"

Unia Europejska powinna być unią państw narodowych, które współpracują ze sobą głównie na niwie gospodarczej, bez ingerowania w suwerenność - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla PAP. 
Niedziela, 24 kwietnia 2016

Prezydent: Mam nadzieję na uchwalenie w tym roku ustawy emerytalnej

Mam nadzieję, że ustawa obniżająca wiek emerytalny zostanie uchwalona w 2016 roku - mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Opowiada się też za modernizacją armii, w tym zmianami w jej systemie dowodzenia. 
Czwartek, 14 kwietnia 2016

Prezydent prosi o wyjaśnienia ws. głosowania nad wyborem sędziego TK

- Zwróciłem się do pana marszałka Sejmu, żeby zbadał sprawę - powiedział Prezydent. Poprosił by marszałek zapoznał się m.in. z monitoringiem sali sejmowej i przedstawił stanowisko, "czy rzeczywiście ta uchwała została na 100 proc. podjęta w sposób ważny". 
Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Prezydent: Wszystkie moje działania zawsze mieściły się w ramach konstytucji

Mam nadzieję, że Trybunał, który jest organem państwa, będzie jednak działał zgodnie z obowiązującymi przepisami i konstytucją - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy". 
Czwartek, 7 kwietnia 2016

Prezydent w "Rz": Nie ma dogmatu o nieomylności prezydenta

- Spór o Trybunał Konstytucyjny rozpoczął się w Sejmie od działań poprzedniej koalicji rządzącej. Problem jest więc polityczny i aby go zakończyć, potrzebne są decyzje polityczne. Ważne, aby inne instytucje nie pogłębiały tego konfliktu – mówi prezydent. 
Piątek, 25 marca 2016

Prezydent za "znacznym wzrostem obecności żołnierzy USA w Polsce"

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Washington Post" przyznał, że chciałby "znacznego wzrostu obecności żołnierzy USA na naszym terytorium" i tego, by współpraca między Polską a USA "była tak dobra, jak to możliwe". 
Piątek, 25 marca 2016

Wywiad prezydenta Andrzeja Dudy w "Washington Post"

Jestem przekonany, że NATO powinno wzmocnić swój potencjał obronny w tej części Europy w takim stopniu, by dać jasny sygnał, że nie opłaca się podejmować ataku wobec żadnego z państw członkowskich - uważa prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 22 marca 2016

Prezydent o Trybunale: Funkcjonuje fatalnie 

Trybunał Konstytucyjny funkcjonuje fatalnie, kilkukrotnie złamał prawo - mówił we wtorek, w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja, prezydent Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 14151617181920  23
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.