Menu rozwijane

Prezydent w wywiadzie dla Telewizji Polskiej był pytany m.in. o to, jak obecnie wyglądają polskie relacje z administracją Prezydenta USA Joe Bidena.
Dziś Dożynki Prezydenckie. Prezydent RP: To zasługa polskich rolników, że mamy żywność w absolutnie wystarczającej ilości i nigdy jej nie zabrakło.
Andrzej Duda: Chcę podkreślić, że niezależnie od tego, czy Prezydentem USA jest przedstawiciel Republikanów, czy Demokratów nasze relacje były, są i pozostaną strategiczne.
Prezydent RP: Mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie nam walczyć z bronią w ręku o niepodległość, ale że za to będziemy rozwijali się jako jeden organizm, w oparciu o wiedzę, instrumenty ekonomiczne i rozsądek.
Razem z rolnikami dziękuję Matce Najświętszej i Panu Bogu za tegoroczne plony. To ma ważne znaczenie symboliczne; to element jednoczący i pokazujący, że środowiska rolników, ich trud są dla głowy państwa ważne – mówił.
– Chcemy przyciągnąć ludzi, którzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa chcą służyć Rzeczypospolitej Polskiej – mówił Prezydent RP Andrzej Duda w programie „Tematy Dnia” TVP3 Kraków.
– Sytuacja jest coraz trudniejsza – powiedział w piątek Prezydent Andrzej Duda, pytany na antenie TVP Info o zamachy terrorystyczne w Kabulu.
– Wykonali naprawdę świetną robotę – powiedział Prezydent o polskich dyplomatach, żołnierzach i pilotach, którzy brali udział w akcji ewakuacyjnej z Afganistanu.
My i Bałtowie też jesteśmy sąsiadami Rosji, a sytuacja, w której ktoś po II wojnie światowej zmienia w Europie granicę siłą, i to jeszcze w naszym pobliżu, jest czymś, czego nam nigdy nie wolno zaakceptować – podkreślił Prezydent.
Nie spodziewałem się, że tak wiele krajów przystąpi do Platformy Krymskiej i będzie chciało dyskutować, stawiając jednoznacznie sprawę, że Krym powinien zostać Ukrainie zwrócony.
Prezydent udzielił wywiadu na antenie Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców.
Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców na Olimpiadzie w Tokio.
Prezydentura to wielka samotność. Możesz mieć ministrów, doradców, wszystkich dookoła, ale na samym końcu zostajesz sam w gabinecie. Masz przed sobą dokumenty i musisz podjąć decyzję – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Musimy unowocześniać Polskę. Dlatego budujemy Centralny Port Komunikacyjny. Bardzo ważne są inwestycje, które nas wspierają strategicznie i gospodarczo, jak przekop Mierzei Wiślanej.
Potrzebujemy infrastruktury w naszej części Europy; nie mamy dróg w wystarczającym stanie i liczbie; nie mamy nowych, nowoczesnych kolei, połączeń kolejowych – mówił Prezydent RP.