Menu rozwijane

– Chcemy przyciągnąć ludzi, którzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa chcą służyć Rzeczypospolitej Polskiej – mówił Prezydent RP Andrzej Duda w programie „Tematy Dnia” TVP3 Kraków.
– Wykonali naprawdę świetną robotę – powiedział Prezydent o polskich dyplomatach, żołnierzach i pilotach, którzy brali udział w akcji ewakuacyjnej z Afganistanu.
– Sytuacja jest coraz trudniejsza – powiedział w piątek Prezydent Andrzej Duda, pytany na antenie TVP Info o zamachy terrorystyczne w Kabulu.
My i Bałtowie też jesteśmy sąsiadami Rosji, a sytuacja, w której ktoś po II wojnie światowej zmienia w Europie granicę siłą, i to jeszcze w naszym pobliżu, jest czymś, czego nam nigdy nie wolno zaakceptować – podkreślił Prezydent.
Nie spodziewałem się, że tak wiele krajów przystąpi do Platformy Krymskiej i będzie chciało dyskutować, stawiając jednoznacznie sprawę, że Krym powinien zostać Ukrainie zwrócony.
Prezydent udzielił wywiadu na antenie Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców.
Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców na Olimpiadzie w Tokio.
Prezydentura to wielka samotność. Możesz mieć ministrów, doradców, wszystkich dookoła, ale na samym końcu zostajesz sam w gabinecie. Masz przed sobą dokumenty i musisz podjąć decyzję – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Musimy unowocześniać Polskę. Dlatego budujemy Centralny Port Komunikacyjny. Bardzo ważne są inwestycje, które nas wspierają strategicznie i gospodarczo, jak przekop Mierzei Wiślanej.
Potrzebujemy infrastruktury w naszej części Europy; nie mamy dróg w wystarczającym stanie i liczbie; nie mamy nowych, nowoczesnych kolei, połączeń kolejowych – mówił Prezydent RP.
Prezydent Andrzej Duda: Fundusz Odbudowy to olbrzymi plan finansowy, który niektórzy porównują ze słynnym planem Marshalla. Miejmy nadzieję, że tak się stanie także teraz.
Prezydent RP Andrzej Duda: Fundusz Odbudowy to olbrzymi plan finansowy. Ta gigantyczna kwota 750 miliardów euro to jest niezwykły impuls do rozwoju.
Andrzej Duda: Ostatnie sześć lat pokazało, że nie można nie podejmować dużych wyzwań. Da się, potrafimy. Mamy determinację. Nie wszystko udaje się od razu, ale wielkie inwestycje się rozpędzają.
Barwy i symbolika polskiej flagi narodowej mają ogromną moc. Po raz pierwszy te biało-czerwone barwy rok po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja zostały uznane za barwy polskie.
Prowadzę polską politykę od ponad 5 lat i wszystko, co robię, jest ukierunkowane na to, aby zapewnić naszemu krajowi suwerenność energetyczną – mówił Prezydent w Polsat News.