Menu rozwijane

Nie wyobrażam sobie, żebym został zaszczepiony przed moimi rodzicami. To, że jestem Prezydentem, nic tu nie zmienia – mówi Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Witwickim.
„Chciałbym moim rodakom życzyć zdrowia zarówno w okresie świąt, jak i w całym roku 2021”. W rozmowie Prezydent mówi także o mijającym roku, wyroku Trybunału i szczepionce przeciw COVID-19.
Wezmę udział w Narodowym Programie Szczepień. Szczepionka jest dzisiaj jedyną szansą na to, abyśmy pokonali pandemię – mówił Prezydent w Polsat News.
Szczepionka jest dzisiaj jedyną szansą na to, abyśmy pokonali pandemię – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z Dorotą Gawryluk w Polsat News.
Andrzej Duda: Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich traktuję w jakimś sensie jako kontynuację dzieła, które zaczął Pan Prezydent, prof. Lech Kaczyński.
Wierzę, że wyśmienite relacje polsko-litewskie na poziomie politycznym przełożą się także na relacje międzyludzkie – powiedział Andrzej Duda, podsumowując wizytę na Litwie.
Chcemy, by stosunki polsko-litewskie były realizowane na coraz lepszym poziomie, z jak największym zrozumieniem, z jak największą wzajemną życzliwością – przekonywał Prezydent w TVP Wilno.
Jak powiedział Prezydent Andrzej Duda katolickiemu magazynowi „Il Timone”, Polska powinna pokazywać innym krajom przywiązanie do tradycyjnych wartości.
Chcę potraktować sprawę kobiet poważnie; uważam, że powinno zostać jak najszybciej przygotowane rozwiązanie ustawowe, które uspokoi nastroje protestujących osób.
Prezydent RP: Rozumiem kobiety, które protestują. Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, ale spodziewałem się, że TK zostawi czas, aby te przepisy zostały doprecyzowane.
Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce i całej Europie jest dzisiaj poważna, ale nie możemy wpadać w panikę. Trzeba zachować spokój – mówi Prezydent Andrzej Duda.
Dwa duże państwa, każde z nich z dostępem do morza po dwóch różnych stronach Europy. Aż się prosi o ścisłą współpracę gospodarczą – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
Cieszę się, że nadchodzi porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, że jest zdrowy rozsądek, że jest zawierany kompromis – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda w dniu Dożynek Prezydenckich: To okazja do podziękowania rolnikom za trud ich pracy, za wszystko to, co przez cały rok robili dla nas i dla naszej ojczyzny.
To nie były moje pierwsze wybory. W każdym kraju demokratycznym, gdzie kandydaci czują, że naprawdę mogą wygrać, zawsze pojawiają się duże emocje.