Menu rozwijane

Wierzę, że wyśmienite relacje polsko-litewskie na poziomie politycznym przełożą się także na relacje międzyludzkie – powiedział Andrzej Duda, podsumowując wizytę na Litwie.
Chcemy, by stosunki polsko-litewskie były realizowane na coraz lepszym poziomie, z jak największym zrozumieniem, z jak największą wzajemną życzliwością – przekonywał Prezydent w TVP Wilno.
Jak powiedział Prezydent Andrzej Duda katolickiemu magazynowi „Il Timone”, Polska powinna pokazywać innym krajom przywiązanie do tradycyjnych wartości.
Chcę potraktować sprawę kobiet poważnie; uważam, że powinno zostać jak najszybciej przygotowane rozwiązanie ustawowe, które uspokoi nastroje protestujących osób.
Prezydent RP: Rozumiem kobiety, które protestują. Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, ale spodziewałem się, że TK zostawi czas, aby te przepisy zostały doprecyzowane.
Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce i całej Europie jest dzisiaj poważna, ale nie możemy wpadać w panikę. Trzeba zachować spokój – mówi Prezydent Andrzej Duda.
Dwa duże państwa, każde z nich z dostępem do morza po dwóch różnych stronach Europy. Aż się prosi o ścisłą współpracę gospodarczą – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
Cieszę się, że nadchodzi porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, że jest zdrowy rozsądek, że jest zawierany kompromis – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda w dniu Dożynek Prezydenckich: To okazja do podziękowania rolnikom za trud ich pracy, za wszystko to, co przez cały rok robili dla nas i dla naszej ojczyzny.
To nie były moje pierwsze wybory. W każdym kraju demokratycznym, gdzie kandydaci czują, że naprawdę mogą wygrać, zawsze pojawiają się duże emocje.
Są sprawy, które nas łączą. Będę konsekwentnie działał w kierunku szukania porozumienia wokół rozwiązywania problemów Polaków – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
W czasie poprzedniej kampanii wyborczej złożyłem zobowiązania i je przez ostatnie pięć lat realizowałem. Do nich dzisiaj doszły kolejne, złożone w tej kampanii i chcę je realizować.
Jesteśmy wielkim eksporterem żywności. To także jest nasza siła i pokazuje, jak wiele polscy rolnicy robią dla polskiego państwa i na jak wielki szacunek zasługują.
Zapowiadam, że będę realizował program, z którym szedłem do wyborów – mówił Prezydent Andrzej Duda tuż po odebraniu uchwały PKW o wyborze na Prezydenta RP.
– Apeluję do polityków i obywateli, którym bliskie są wartości: stwórzmy „Koalicję Polskich Spraw”. Rozmawiajmy o różnicach między nami na spokojnie – przekonywał Prezydent.