Menu rozwijane

Są sprawy, które nas łączą. Będę konsekwentnie działał w kierunku szukania porozumienia wokół rozwiązywania problemów Polaków – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
W czasie poprzedniej kampanii wyborczej złożyłem zobowiązania i je przez ostatnie pięć lat realizowałem. Do nich dzisiaj doszły kolejne, złożone w tej kampanii i chcę je realizować.
Jesteśmy wielkim eksporterem żywności. To także jest nasza siła i pokazuje, jak wiele polscy rolnicy robią dla polskiego państwa i na jak wielki szacunek zasługują.
Zapowiadam, że będę realizował program, z którym szedłem do wyborów – mówił Prezydent Andrzej Duda tuż po odebraniu uchwały PKW o wyborze na Prezydenta RP.
– Apeluję do polityków i obywateli, którym bliskie są wartości: stwórzmy „Koalicję Polskich Spraw”. Rozmawiajmy o różnicach między nami na spokojnie – przekonywał Prezydent.
Ostatnie 5 lat poświęciłem na zasypywanie najbardziej dotkliwych dla Polaków podziałów. Podziału na Polskę A i Polskę B – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Na wszystkich spotkaniach patrzę rodakom prosto w oczy. Pytałem, jakie mają problemy i w wielu przypadkach je rozwiązywałem – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Musimy zawalczyć o utrzymanie kierunku rozwoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. To wielkie zadanie, które musimy wspólnie podjąć – powiedział Andrzej Duda.
Na pierwszym miejscu są człowiek i rodzina – podkreślał Prezydent w „Gościu Wiadomości”, wskazując, że przez ostatnie lata współrealizował taką właśnie wizję Polski.
Gry komputerowe budują wspólnotę, rozbudzają ambicje, mają bardzo często walor edukacyjny – mówił Prezydent podczas imprezy „Lato z esportem” w ogrodach Belwederu.
Rząd dokonał przeglądu możliwości finansowania i znalazł w budżecie kwotę blisko 3 mld zł na Fundusz Medyczny, który umożliwi dostęp do środków na leczenie dzieci i dorosłych.
Moja wizja Polski to wizja państwa, w którym obywatele ufają swoim reprezentantom, w której rządzący nie ukrywają się za zamkniętymi drzwiami, udając, że problemy zwykłych ludzi nie istnieją – powiedział Andrzej Duda.
Bardzo bym chciał, by także mniejsze inwestycje były realizowane w Polsce lokalnej, właśnie na terenach wiejskich, bo jest to koło zamachowe naszego rozwoju, naszej gospodarki – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Tu była szczególna sytuacja, to sprawa rodzinna. Miałem tu zgodne stanowiska pokrzywdzonej, która prosiła, by nastąpiło ułaskawienie, by zakaz zbliżania się został zdjęty w całości – mówił Prezydent Andrzej Duda w Polsat News.
Jestem przekonany, że to, co działo się w Polsce przez ostatnie pięć lat, dla większości moich Rodaków przyniosło pozytywny efekt w ich życiu. Przyniosło pozytywny efekt w ich rodzinach – mówił Andrzej Duda w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.