Menu rozwijane

Musimy zawalczyć o utrzymanie kierunku rozwoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. To wielkie zadanie, które musimy wspólnie podjąć – powiedział Andrzej Duda.
Ostatnie 5 lat poświęciłem na zasypywanie najbardziej dotkliwych dla Polaków podziałów. Podziału na Polskę A i Polskę B – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Na wszystkich spotkaniach patrzę rodakom prosto w oczy. Pytałem, jakie mają problemy i w wielu przypadkach je rozwiązywałem – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Na pierwszym miejscu są człowiek i rodzina – podkreślał Prezydent w „Gościu Wiadomości”, wskazując, że przez ostatnie lata współrealizował taką właśnie wizję Polski.
Gry komputerowe budują wspólnotę, rozbudzają ambicje, mają bardzo często walor edukacyjny – mówił Prezydent podczas imprezy „Lato z esportem” w ogrodach Belwederu.
Rząd dokonał przeglądu możliwości finansowania i znalazł w budżecie kwotę blisko 3 mld zł na Fundusz Medyczny, który umożliwi dostęp do środków na leczenie dzieci i dorosłych.
Moja wizja Polski to wizja państwa, w którym obywatele ufają swoim reprezentantom, w której rządzący nie ukrywają się za zamkniętymi drzwiami, udając, że problemy zwykłych ludzi nie istnieją – powiedział Andrzej Duda.
Bardzo bym chciał, by także mniejsze inwestycje były realizowane w Polsce lokalnej, właśnie na terenach wiejskich, bo jest to koło zamachowe naszego rozwoju, naszej gospodarki – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Tu była szczególna sytuacja, to sprawa rodzinna. Miałem tu zgodne stanowiska pokrzywdzonej, która prosiła, by nastąpiło ułaskawienie, by zakaz zbliżania się został zdjęty w całości – mówił Prezydent Andrzej Duda w Polsat News.
Jestem przekonany, że to, co działo się w Polsce przez ostatnie pięć lat, dla większości moich Rodaków przyniosło pozytywny efekt w ich życiu. Przyniosło pozytywny efekt w ich rodzinach – mówił Andrzej Duda w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.
Inwestycje mają być kołem zamachowym gospodarki, która wychodzi z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. I realizacją tych inwestycji na trwałe zerwiemy z podziałem na Polskę A i Polskę B – podkreśla Andrzej Duda.
Najważniejszą decyzją było postawienie polskiej rodziny w centrum zainteresowania państwa. Uważam, że to jest mój największych sukces. Dziś państwo naprawdę pomaga, zamiast tylko mówić, że nie przeszkadza – mówi Andrzej Duda.
Zależy nam na tym, żeby amerykańskie jednostki wojskowe nie zostały zabrane z Europy. Dlatego, że są elementem architektury bezpieczeństwa europejskiego. Takie było jednoznaczne przesłanie uzgodnione z Sekretarzem Generalnym NATO – akcentował Prezydent.
Współpraca z Panem Prezydentem Donaldem Trumpem bardzo dobrze mi się układa. Dzięki temu sprawy polskie są prowadzone – jeżeli chodzi o relacje ze Stanami Zjednoczonymi – chyba jak nigdy dotąd – powiedział Andrzej Duda w „Gościu Wydarzeń”.
Podczas spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem poprosiłem o zintensyfikowanie prac polskich i amerykańskich naukowców przy wynalezieniu leku i szczepionki na koronawirusa; pracę w tej chwili trwają - powiedział Andrzej Duda w Waszyngtonie.