Menu rozwijane

Inwestycje mają być kołem zamachowym gospodarki, która wychodzi z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. I realizacją tych inwestycji na trwałe zerwiemy z podziałem na Polskę A i Polskę B – podkreśla Andrzej Duda.
Najważniejszą decyzją było postawienie polskiej rodziny w centrum zainteresowania państwa. Uważam, że to jest mój największych sukces. Dziś państwo naprawdę pomaga, zamiast tylko mówić, że nie przeszkadza – mówi Andrzej Duda.
Zależy nam na tym, żeby amerykańskie jednostki wojskowe nie zostały zabrane z Europy. Dlatego, że są elementem architektury bezpieczeństwa europejskiego. Takie było jednoznaczne przesłanie uzgodnione z Sekretarzem Generalnym NATO – akcentował Prezydent.
Współpraca z Panem Prezydentem Donaldem Trumpem bardzo dobrze mi się układa. Dzięki temu sprawy polskie są prowadzone – jeżeli chodzi o relacje ze Stanami Zjednoczonymi – chyba jak nigdy dotąd – powiedział Andrzej Duda w „Gościu Wydarzeń”.
Podczas spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem poprosiłem o zintensyfikowanie prac polskich i amerykańskich naukowców przy wynalezieniu leku i szczepionki na koronawirusa; pracę w tej chwili trwają - powiedział Andrzej Duda w Waszyngtonie.
Pogłębianie dobrych relacji z USA, również w kwestii bezpieczeństwa daje amerykańskim firmom, wielkim, globalnym inwestorom, większe poczucie bezpieczeństwa inwestycji w Polsce – mówi Andrzej Duda przed wizytą w Waszyngtonie.
Jeśli będą podejmowane decyzje o jakiejkolwiek relokacji części amerykańskich wojsk obecnie stacjonujących w Niemczech, to na pewno jesteśmy w grze – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Nie chcę zmian o charakterze rewolucyjnym, chcę zmian ewolucyjnych – przekonywał Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem Piotrem Witwickim na antenie Polsat News.
Nie chcę zmian o charakterze rewolucyjnym, chcę zmian ewolucyjnych – przekonywał Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem Piotrem Witwickim na antenie Polsat News.
Nie mam wątpliwości, że jeżeli chcemy nie tylko wyjść z kryzysu, ale jeżeli chcemy dalej dynamicznie się rozwijać, to właśnie takie inwestycje jak budowa drogi S10 Bydgoszcz – Toruń trzeba realizować – powiedział Prezydent
Tam, gdzie jest armia amerykańska, tam również wielki amerykański biznes chętnie inwestuje swoje pieniądze – mówił Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Gdańsk.
Stawiamy na sprawy społeczne, na rodzinę, na bardzo dynamiczny, bardzo ambitny rozwój kraju, najpierw zainwestowaliśmy podstawowe sprawy – te najważniejsze dla przeciętnego obywatela – mówił Prezydent Andrzej Duda w Polskim Radiu Lublin.
Myślę, że bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania władz w ciągu ostatnich pięciu lat. To był dobry czas, kiedy mieliśmy koniunkturę międzynarodową, którą udało się nam dobrze wykorzystać – mówił.
Polskim rolnikom – którzy ciężko pracują, wytwarzają produkty, przywożą swoje plony, sprzedają je – zawdzięczamy bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego jako głowa państwa mam szczególny obowiązek myślenia o sprawach rolników – mówił Prezydent w wywiadzie.
Zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa; czasem ta oczywista prawda może komuś umykać, jeśli patrzy z perspektywy Warszawy – mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda.