Menu rozwijane

Współpraca z Panem Prezydentem Donaldem Trumpem bardzo dobrze mi się układa. Dzięki temu sprawy polskie są prowadzone – jeżeli chodzi o relacje ze Stanami Zjednoczonymi – chyba jak nigdy dotąd – powiedział Andrzej Duda w „Gościu Wydarzeń”.
Podczas spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem poprosiłem o zintensyfikowanie prac polskich i amerykańskich naukowców przy wynalezieniu leku i szczepionki na koronawirusa; pracę w tej chwili trwają - powiedział Andrzej Duda w Waszyngtonie.
Pogłębianie dobrych relacji z USA, również w kwestii bezpieczeństwa daje amerykańskim firmom, wielkim, globalnym inwestorom, większe poczucie bezpieczeństwa inwestycji w Polsce – mówi Andrzej Duda przed wizytą w Waszyngtonie.
Jeśli będą podejmowane decyzje o jakiejkolwiek relokacji części amerykańskich wojsk obecnie stacjonujących w Niemczech, to na pewno jesteśmy w grze – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Nie chcę zmian o charakterze rewolucyjnym, chcę zmian ewolucyjnych – przekonywał Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem Piotrem Witwickim na antenie Polsat News.
Nie chcę zmian o charakterze rewolucyjnym, chcę zmian ewolucyjnych – przekonywał Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem Piotrem Witwickim na antenie Polsat News.
Nie mam wątpliwości, że jeżeli chcemy nie tylko wyjść z kryzysu, ale jeżeli chcemy dalej dynamicznie się rozwijać, to właśnie takie inwestycje jak budowa drogi S10 Bydgoszcz – Toruń trzeba realizować – powiedział Prezydent
Tam, gdzie jest armia amerykańska, tam również wielki amerykański biznes chętnie inwestuje swoje pieniądze – mówił Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Gdańsk.
Stawiamy na sprawy społeczne, na rodzinę, na bardzo dynamiczny, bardzo ambitny rozwój kraju, najpierw zainwestowaliśmy podstawowe sprawy – te najważniejsze dla przeciętnego obywatela – mówił Prezydent Andrzej Duda w Polskim Radiu Lublin.
Myślę, że bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania władz w ciągu ostatnich pięciu lat. To był dobry czas, kiedy mieliśmy koniunkturę międzynarodową, którą udało się nam dobrze wykorzystać – mówił.
Polskim rolnikom – którzy ciężko pracują, wytwarzają produkty, przywożą swoje plony, sprzedają je – zawdzięczamy bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego jako głowa państwa mam szczególny obowiązek myślenia o sprawach rolników – mówił Prezydent w wywiadzie.
Zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa; czasem ta oczywista prawda może komuś umykać, jeśli patrzy z perspektywy Warszawy – mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda.
Jesteśmy ze Śląskiem, jesteśmy duszą na Śląsku – i dacie radę! A my jesteśmy od tego, by Was wspierać, jak to tylko możliwe. Dlatego tu jestem – mówił Prezydent RP Andrzej Duda.
Polityka polega na tym, żeby spełniać rozsądne oczekiwania społeczeństwa. Politycy mają służyć realizacji dobra wspólnego – czyli tego, co ludzie uważają, że jest potrzebne – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP.
Prezydent Andrzej Duda mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że 5 lat temu, podczas spotkań z Polakami jednym z głównych postulatów było obniżenie wieku emerytalnego, ale domagano się też pracy, godnej płacy, tego, by młodzi wrócili z zagranicy.