Menu rozwijane

Jesteśmy ze Śląskiem, jesteśmy duszą na Śląsku – i dacie radę! A my jesteśmy od tego, by Was wspierać, jak to tylko możliwe. Dlatego tu jestem – mówił Prezydent RP Andrzej Duda.
Polityka polega na tym, żeby spełniać rozsądne oczekiwania społeczeństwa. Politycy mają służyć realizacji dobra wspólnego – czyli tego, co ludzie uważają, że jest potrzebne – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP.
Prezydent Andrzej Duda mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że 5 lat temu, podczas spotkań z Polakami jednym z głównych postulatów było obniżenie wieku emerytalnego, ale domagano się też pracy, godnej płacy, tego, by młodzi wrócili z zagranicy.
Uwielbiam spotkania z ludźmi, dla mnie jest to ważne – to dla mnie najlepszy sposób prowadzenia polityki i dowiedzenia się tego, co jest rzeczywiście ludziom potrzebne, co jest przez nich oczekiwane – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
24.05.2020
Zmianą w ostatnich pięciu latach było przede wszystkim ukierunkowanie na sprawy społeczne, na sprawy zwykłego człowieka, na rodzinę, na to, żeby warunki życia rodziny podnieść – podkreślał Andrzej Duda.
Ojciec Święty Jan Paweł II jest nie tylko w mojej duszy, ale w duszy mojego pokolenia bardzo mocno zakodowany – mówi Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Doxa.
Ważne, byśmy pamiętali słowa Ojca Świętego. Jego nauczanie jest wciąż aktualne – mówił Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z TVP, przeprowadzonej na pl. Piłsudskiego w Warszawie tuż przed setną rocznicą urodzin Jana Pawła II.
Wiele dobrych rzeczy zdarzyło się dla polskich rolników, dla polskiej wsi na przestrzeni ostatnich lat. Jest to także dla mnie powód do wielkiej satysfakcji i poczucia, że Polska rozwija się we właściwym kierunku – powiedział Prezydent.
Dopóki jestem prezydentem mojego podpisu pod odebraniem świadczenia 500 Plus nie będzie – zadeklarował Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla programu „Gość Wiadomości" TVP.
Musimy zrobić wszystko, by skutki kryzysu gospodarczego jak najszybciej zostały zminimalizowane. Cały czas wierzę, że w Polakach są zapał i ambicja do tego, aby być społeczeństwem żyjącym na wysokim poziomie – mówił Andrzej Duda.
Czas epidemii pokazał jak na dłoni kluczową rolę państw narodowych i ich skuteczność. Państwa narodowe po prostu zdały egzamin. Tę diagnozę trzeba przekuć na nowe myślenie o UE, której istnienie i rozwój leży w naszym interesie – mówi Prezydent.
Wybory 10 maja są ważne dla porządku konstytucyjnego państwa, ważne też dlatego, aby była zachowana ciągłość władzy państwowej – powiedział Prezydent Andrzej Duda w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
Największe emocje wzbudził we mnie moment, w którym powiedzieli, że wszyscy zginęli. To był moment kompletnej pustki. Jakiejś bezdennej zupełnie rozpaczy – mówił Prezydent Andrzej Duda w programie „Alarm” w TVP 1, wspominając 10 kwietnia 2010 r.
Działania podejmowane przez rząd są dobre; już po kilku dniach od pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce podjęliśmy bardzo restrykcyjne kroki – powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Prezydent Andrzej Duda.
Moim programem jest w tej chwili tarcza antykryzysowa. Staram się też robić wszystko, co możliwe, aby zminimalizować skutki epidemii – mówi Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie ks. Jarosławem Grabowskim, redaktorem naczelnym „Niedzieli”.