Menu rozwijane

Na najbliższy wtorek na godz. 14.00 zwołuję Radę Gabinetową m.in. w sprawie tego, co się będzie działo w związku obchodami rocznicy wyzwolenia Auschwitz i sytuacji na Bliskim Wschodzie – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Wiadomości TVP.
Monitorujemy sytuację na Bliskim Wschodzie; nie ma żadnych sygnałów, aby było jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla Polski czy Polaków – powiedział Prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział także zwołanie na wtorek Rady Gabinetowej.
Z Prezydentem Andrzejem Dudą w programie Woronicza 17 na antenie TVP info m.in. o reformie sądownictwa, polityce klimatycznej i zbliżającej się kampanii prezydenckiej rozmawiał Michał Rachoń.
– Sojusz pokazał swoją jedność, swoją żywotność; pokazał, że potrafi mówić jednym głosem i nadal spełnia wszystkie swoje najważniejsze funkcje – mówił Andrzej Duda, podsumowując zakończone spotkanie szefów państw i rządów NATO w Londynie.
Możemy być spokojni o przyszłość NATO spokojni. NATO żyje. Ten szczyt jest jego sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że ten szczyt jest również zwycięstwem, sukcesem Polski – podkreślił Prezydent.
Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe przywódców powstania styczniowego to wiadomość dla naszych narodów, które kiedyś żyły razem w jednym kraju. Ci wszyscy ludzie niezależnie od narodu, z którego pochodzili są naszymi wspólnymi bohaterami – mówił Prezydent.
Włączenie Polski do Wiza Waiver Program to także wielka zasługa Polaków, wielu ludzi dobrej woli, którzy propagowali występowanie o wizy do Stanów Zjednoczonych. Ten sukces bardzo cieszy – mówił Andrzej Duda w wywiadzie dla polonijnego Radia Rampa.
– Jedność jako gwarancja bezpieczeństwa i umiejętności obrony Polski w najgorszych nawet okolicznościach jest wielką lekcją dziejową dla wszystkich polskich polityków późniejszych pokoleń, także dla obecnego pokolenia polityków – mówił Prezydent.
W programie „Rozmowy niedokończone” Prezydent Andrzej Duda odniósł się m.in. do kwestii minionych wyborów parlamentarnych, programów pomocowych dla rodziny, a także polityki historycznej i relacji ze Stanami Zjednoczonymi.
Mam jeden cel: podnoszenie jakości życia Polaków, dlatego też zamierzam wspierać wszystkie kolejne działania obozu rządzącego, zmierzające w tym kierunku – mówił Andrzej Duda w wywiadzie dla gazety „Polska The Times”.
Prezydent USA Donald Trump obiecał mi osobiście, że sprawa zniesienia wiz dla Polaków zostanie załatwiona w okresie jego kadencji i cieszę się, że to następuje – powiedział Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z portalem niezależna.pl.
O relacjach z Prezydentem Donaldem Trumpem, wojskach USA w Polsce i imperialnej polityce Rosji, a także o przyszłorocznych wyborach prezydenckich – mówi w wywiadzie dla niezalezna.pl Prezydent Andrzej Duda.
Są wielkie polityczne interesy USA, które przemawiają za tym, by wojska amerykańskie były w Europie, na wschodniej flance NATO. Jest to dla nas korzystne, bo wzmacnia nasze bezpieczeństwo – mówił Andrzej Duda na antenie TVP.
Albo Polska będzie dobrze rządzona, z uwzględnieniem interesów obywateli, z uczciwym podziałem dóbr, ze sprawiedliwym rozwojem wszystkich części kraju, albo nie będzie.
Przez te cztery lata nastąpiło w polskim rolnictwie wiele dobrych zmian, przede wszystkim w polskich domach rolniczych, to jest sprawa niezwykle istotna. Myślę tutaj o programach, które zostały wdrożone – mówił Prezydent Andrzej Duda.