Menu rozwijane

04 czerwca 2020
Prezydent RP Andrzej Duda

Stawiamy na sprawy społeczne, na rodzinę, na bardzo dynamiczny, bardzo ambitny rozwój kraju, najpierw zainwestowaliśmy podstawowe sprawy – te najważniejsze dla przeciętnego obywatela – mówił Prezydent Andrzej Duda w Polskim Radiu Lublin.

Jak dodał, najpierw został obniżony wiek emerytalny, zaraz potem wprowadzono program 500 plus. – Bo najpierw miało być wsparcie dla rodziny i tak się stało – akcentował.

Zdaniem Prezydenta, pandemia koronawirusa w Polsce jest opanowana. – Dzięki mądrej polityce realizowanej przez rząd, także przeze mnie, bo cały czas współpracowaliśmy, nie mieliśmy takiej sytuacji, żeby pandemia nie była u nas opanowania, pod kontrolą. Nigdy nie zabrakło miejsc w szpitalach, nikomu nie zabrakło respiratora – zaznaczył.

Może Cię zainteresować Projekt ustawy o dodatku solidarnościowym Sejm uchwalił ustawę o dodatku solidarnościowym Prezydent mówił też o szczegółach swojej inicjatywy ustawodawczej o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.  Wskazywał, że będą mogły na niego liczyć osoby, które były zatrudnione na umowę o pracę i straciły ją po 31 marca 2020 r.  – Chciałem, żeby był on dedykowany na ten krótki – mam nadzieję – okres przejściowy, kiedy tej pracy nie ma. Liczę na to, że nawet jeżeli ktoś tę pracę stracił, to jest to strata na miesiąc, dwa, maksymalnie trzy. O tak właśnie jest zaplanowany ten dodatek – mówił.