Menu rozwijane

24 maja 2020
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że 5 lat temu, podczas spotkań z Polakami jednym z głównych postulatów było obniżenie wieku emerytalnego, ale domagano się też pracy, godnej płacy, tego, by młodzi wrócili z zagranicy.

CAŁA ROZMOWA >>>

Może Cię zainteresować Mija 5 lat od zwycięskiej dla Andrzeja Dudy II tury wyborów – To był taki cały szereg próśb, właściwie żądań, które zgłaszali moi rodacy na spotkaniach. Ale chyba nie bardzo wtedy wierzono, że te wszystkie elementy uda się zrealizować. Ja wtedy się do tego zobowiązywałem, ale byłem ogromnie krytykowany przez ówcześnie rządzących i przez ich ekspertów, którzy im sprzyjali. Mówiono, że to są brednie, że można wprowadzić program Rodzina 500 plus, że to rozwali budżet państwa, że to jest nieodpowiedzialne – mówił Andrzej Duda.

Jednak, jak przypomniał, za jego kadencji udało się praktycznie bezboleśnie przywrócić poprzedni wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wprowadzono także – bardzo spokojnie i w sposób bardzo mądry – program 500 plus – najpierw od drugiego dziecka w rodzinie, a później także na pierwsze.

Prezydent podkreślił, że zmianą ostatnich 5 lat było ukierunkowanie na sprawy społeczne, na sprawy zwykłego człowieka, na rodzinę, żeby podnieść warunki życia rodzin.